Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

XI Niedziela zwykła

Mk 4, 26-34

„Jezus mówił: »Tak się ma sprawa z królestwem Bożym jak z człowiekiem rzucającym ziarno w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, nocą i dniem, ziarno kiełkuje i wzrasta, a on nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon: najpierw źdźbło, potem kłos, wreszcie pełne ziarno w kłosie. A gdy zboże dojrzeje, bierze on zaraz sierp, bo nadeszła pora żniwa«. Mówił też: »Do czego przyrównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarno gorczycy. Kiedy się je wrzuca w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Gdy jednak zostanie zasiane, wyrasta i staje się większe od innych krzewów, wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki mogą zakładać gniazda w jego cieniu«. W wielu takich przypowieściach mówił do nich, stosownie do tego, co mogli pojąć. A bez przypowieści nie mówił do nich. Swoim uczniom natomiast wyjaśniał wszystko na osobności«.”

Królestwo Boże

Królestwo Boże to rzeczywistość, przestrzeń, czas, które podlegają władzy Boga. Ma ono swój wymiar wieczny (potocznie nazywamy go niebem), ale jest też obecne na ziemi. Z przyjściem Jezusa na świat zostało zaingurowane w sposób szczególny. Jest w Jezusie, Wcielonym Słowie Ojca, i w tych, którzy przyjmują Go z wiarą (por. Łk 17, 21). W doczesności, z oczywistych względów, podlega ograniczeniom, ale ma w sobie także moc, jaka pochodzi od Boga. W tym znaczeniu jest ona niezależna od działania ludzi. Obraz mocy Boga, który działa w historii, odnajdujemy w naturalnym kiełkowaniu ziarna i dojrzewaniu do żniwa, a także we wzroście ziarna gorczycy. On działa tak, jak chce, z mocą, której nikt i nic nie zdoła powstrzymać. Pomnoży to, co wydaje się małe, i osiągnie zamierzony przez siebie cel. Jeśli odpowiemy na to naszą wiarą, staniemy się częścią królestwa.

Panie Jezu, codziennie modlę się słowami „przyjdź królestwo Twoje”. Obym wypowiadał te słowa bez rutyny, ale z prawdziwą tęsknotą. W świecie pełnym wojen i wrogości niech nastanie Twoje królestwo miłości i pokoju. Amen.  

 • W sobotę - 22 czerwca 2024 roku - w Stoczku Klasztornym odbędzie się spotkanie archidiecezjalne Żywego Różańca, Nieustającego Różańca. O godzinie 11:00 różaniec, 12:00 Msza Święta, 13:00 poczęstunek.
 • W następną niedzielę o godzinie 11:00 zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, nauczycieli, z okazji zakończenia roku szkolnego.
 • W poniedziałek i wtorek Msza Święta o godzinie 8:00.
 • Intencje mszalne na bieżący tydzień:
  • poniedziałek: + Kazimierz Przestrzelski (Msza Święta gregoriańska);
  • wtorek: + Kazimierz Przestrzelski;
  • środa: + Kazimierz Przestrzelski;
  • czwartek: + Kazimierz Przestrzelski;
  • piątek: + Kazimierz Przestrzelski;
  • sobota: w intencji Izabeli i Adama w 30 rocznicę ślubu; 15:00 (w DPS) + Kazimierz Przestrzelski;
  • niedziela (23.06): 9:00 + Alina Mrozowska; 11:00 w intencji Dominiki z okazji 18 urodzin; 17:00 + Kazimierz Przestrzelski.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
Uczestniczę we wspólnocie kościoła. Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

147 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum