Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

J 20, 1-9

„W pierwszym dniu tygodnia, wczesnym rankiem, gdy jeszcze panowały ciemności, przyszła Maria Magdalena do grobu i zauważyła kamień odsunięty od grobowca. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do innego ucznia, którego Jezus kochał, i oznajmiła im: »Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go złożono«. Piotr i ten inny uczeń wyruszyli więc i udali się do grobu. Obydwaj biegli razem, lecz ten inny uczeń wyprzedził Piotra i jako pierwszy znalazł się przy grobie. A gdy się pochylił, zobaczył leżące płótna. Nie wszedł jednak do środka. Przybył także idący za nim Szymon Piotr i on wszedł do grobowca. Tam spostrzegł leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie. Nie leżała ona razem z tamtymi płótnami, lecz zwinięta osobno w innym miejscu.Wtedy wszedł ten inny uczeń, który dotarł wcześniej do grobu. A gdy zobaczył, uwierzył. Nie pojmowali bowiem jeszcze Pisma, iż trzeba, aby On powstał z martwych.”

Dzień radości i chwały

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest dniem pełnym radości i chwały, a zarazem czasem głoszenia wielkiej prawdy naszej wiary. Maria Magdalena, która zaraz po szabacie poszła, by namaścić ciało Jezusa, zastała grób pusty. Jest pierwszą zwiastunką faktu, którego jeszcze sama nie rozumie. Uczniowie, słysząc zaskakującą wiadomość, biegną do grobu. Tam widzą schludnie ułożone płótna, co świadczy o tym, że Ten, kto wyszedł z grobu, uczynił to ze spokojem, panował nad sytuacją. Ten drobny szczegół jest przekazany w Ewangelii. Razem z innymi znakami – pustym grobem, a później wielokrotnym ukazaniem się Jezusa w chwalebnym ciele - prowadzi do wiary w Bożą moc, jaką Jezus objawił w swoim zmartwychwstaniu.

Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoje przejście paschalne: przez cierpienie i śmierć na krzyżu aż do chwalebnego zmartwychwstania i ostatecznego wejścia do chwały Ojca. W ten sposób otworzyłeś i dla mnie drogę do nieba. Amen.  

 • Jutro, w drugim dniu świąt, Msze Święte o godzinie 9:00 i 11:00.
 • Spotkania indywidualne z kandydatami do bierzmowania, podsumowujące przygotowanie do tego sakramentu, w środę o godzinie 17:30.
 • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota kwietnia. W piątek przed południem odwiedziny chorych.
 • Następna niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
 • Następna niedziela to także I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu też zmiana tajemnic różańcowych o godzinie 8:30.
 • Również w następną niedzielę spotkanie z rodzicami przed I Komunią Świętą.
 • Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
  • Poniedziałek Wielkanocny: 9:00 + Monika, Józef Subotowicz; 11:00 + Jerzy Płoski (10 rocznica śmierci), Barbara, Stanisław Podowscy;
  • wtorek: + Jan Ćwik (30 dzień po pogrzebie);
  • środa: + Ryszard Pasternak;
  • czwartek: + Stanisław Żebrowski (31 rocznica śmierci), Stefania, Władysław, Urszula;
  • piątek: dantis;
  • sobota: + Grażyna Masiak i za jej męża i syna;
  • niedziela (07.04): 9:00 + Ewa Gburczyk (8 rocznica śmierci), Jan Sikora (30 rocznica śmierci); 11:00 + Regina Zielińska (8 rocznica śmierci), Stanisław, Jan Zielińscy; 17:00 dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
Uczestniczę we wspólnocie kościoła. Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

147 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum