Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

III Niedziela Adwentu

J 1, 6-8. 19-28

Głos Słowa

W Ewangeliach znajdujemy różne imiona Jezusa. Mówi On o sobie, że jest Światłem, Drogą, Prawdą, Życiem. Ewangelista Jan nazywa Boga Miłością. Bohater dzisiejszej Ewangelii - Jan Chrzciciel został posłany, aby zaświadczyć o Światłości. My także mamy świadczyć o przychodzącym Panu. Jan Chrzciciel mówi o sobie, że jest głosem Słowa. Słowo potrzebuje głosu, by mogło zostać wyrażone. Jezus potrzebuje nas, by mógł być słyszany w dzisiejszym świecie. Dlatego i my mamy być Jego głosem.

Panie Jezu, jestem posłany. Proszę Cię o pokorę, abym ukazywał sobą Światłość, którą Ty jesteś. Chcę być Twoim głosem w tym świecie, który bez Ciebie jest jak pustynia. Amen.  

 • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zachęcam, abyśmy przeżyli je pojednani z Bogiem, aby w tym czasie znalazł On miejsce w naszych sercach. Okazja do Spowiedzi Świętej każdego dnia przed Mszą Świętą.
 • Od dzisiaj rozpoczyna się druga część Adwentu. Dni tego okresu w liturgii są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia. W tych dniach odmawiamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 • W tym tygodniu Msze Święte roratnie w poniedziałek, wtorek, i środę o godzinie 7:00 oraz w czwartek o godzinie 17:00. Dzieci i młodzież przed bierzmowaniem zapraszam w czwartek na godzinę 17:00.
 • Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas.
 • Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy przedświątecznej najbardziej potrzebującym osobom z naszej parafii. W sumie przyniesiono 33 siatki, z których przygotowano 19 paczek (zostały rozwiezione). Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dystrybucję tych paczek oraz za pracę w minionym roku na rzecz pomocy rodzinom najbardziej potrzebującym wsparcia.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków, które są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w roznoszenie opłatków.
 • Następna niedziela to IV Niedziela Adwentu. Msze Święte w tym dniu będą o godzinie 9:00 i 11:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00. Natomiast Msza Święta o godzinie 22:00, tzw. Pasterka, to Msza Święta z Bożego Narodzenia.
 • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Bożena Wereda, lat 61. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać, Panie.
 • Intencje mszalne na bieżący tydzień:
  • poniedziałek: intencja własna;
  • wtorek: intencja własna;
  • środa: intencja własna;
  • czwartek: intencja własna;
  • piątek: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Agnieszki, Krystiana i ich dzieci;
  • sobota: intencja własna;
  • niedziela (24.12): 9:00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Adama; 11:00 + Kazimierz Przestrzelski.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
Uczestniczę we wspólnocie kościoła. Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

147 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum