Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego

J 20, 19-31

Nowy początek

Cichy bohater dzisiejszej Ewangelii to Duch Święty, Boży Pocieszyciel. W dniu zmartwychwstania Jezus przychodzi do swoich uczniów. Cel Jego przyjścia jest podwójny. Po pierwsze pragnie ich pokrzepić i zapewnić, że prawdziwie zmartwychwstał. Po drugie pragnie im oznajmić wolę Ojca i przygotować ich do misji, do której zostali wybrani. To przygotowanie polega na obdarowaniu ich Duchem Świętym. Swoim gestem - podczas „Pięćdziesiątnicy Janowej”, jak nazywają to wydarzenie uczeni, różnej od tej z Dziejów Apostolskich - Jezus zapoczątkował nowe stworzenie. Jego fundamentalnym aktem jest zwycięstwo nad złem, odpuszczenie grzechów. W Wieczerniku apostołowie, a przez ich ręce ludzie wszystkich czasów otrzymali najcenniejszy dar - sakrament Bożej Miłości. Jak bardzo Bóg musi nas kochać, że tak wielką moc przekazał nam, tak małym i słabym. Znamienne są słowa Świętego Pawła: „W każdym uwidacznia się działanie Ducha dla wspólnego dobra” (1 Kor 12, 7), bo „w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni (…) i napełnieni jednym Duchem” (1 Kor 12, 13). Prośmy zatem Ducha Świętego, aby wzmacniał nas swoimi darami. Bądźmy również wdzięczni i dziękujmy za wielkie dary, jakimi są sakramenty.

Duchu Święty, obdarz mnie mądrością, rozumem, radą, męstwem, umiejętnością, bojaźnią Bożą, pobożnością. Amen.  

 • Dziękuję duetowi Laudans - Andrzejowi i Alonie za występ wokalno-muzyczny.
 • Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się 79 Tydzień Miłosierdzia.
 • Dzisiejszy dzień to także patronalne święto Caritas. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na funkcjonowanie Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Przy okazji dziękuję naszemu PZC za zaangażowanie i pracę na rzecz najuboższych.
 • Spotkanie indywidualne rodziców z dzieckiem przed I Komunią Świetą we wtorek i w środę o godzinie 17:30.
 • Próba dla młodzieży przed bierzmowaniem w środę o godzinie 17:30.
 • W najbliższą sobotę - 22 kwietnia o godzinie 9:00 - po raz piąty odbędzie się w naszym kościele Przegląd Pieśni Religijnej.
 • W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii misjonarza świeckiego Daniela Kasperowicza, który przed kilku laty był u nas przed wyjazdem na Madagaskar. Tym razem podzieli się z nami doświadczeniem misyjnym na tej wyspie. Po Mszy Świętej będzie okazja wesprzeć dzieło misyjne na Madagaskarze.
 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Michał Górczyński, lat 77. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać, Panie.
 • Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek: + Edward Sienicki (3 rocznica śmierci);
  • wtorek: + Zygmunt Kurs (30 dzień po pogrzebie);
  • środa: dziękczynna za otrzymane łaski i zdrowie Ewy;
  • czwartek: + Jan i Stefania Bondaruk (od rodziny z Terespola);
  • piątek: + Kazimierz Tański (30 dzień po pogrzebie);
  • sobota: + Ruta (3 rocznica śmierci);
  • niedziela (23.04): 9:00 + Alina Mrozowska; 11:00 + Władysława Olszewska (10 rocznica śmierci), Stanisław i Adela Zakrzewscy; 17:00 + Robert Dumka.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
Uczestniczę we wspólnocie kościoła. Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

147 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum