Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

J 9, 1-41

Dopóki trwa dzień

Nie ma niczego, co byłoby bardziej dla nas cenne niż czas, ale nic nie jest równie marnotrawione. Tracimy godziny, dni, lata, całe okresy życia, nic nie zyskując dla wieczności. „Mijają dni zdrowia, a nikt nie zastanawia się nad tym, że dzień przemija i więcej nie wróci” (Święty Bernard). Tracimy czas wtedy, gdy wykorzystujemy go do grzechu. Skarb ten marnotrawimy, zyskując w zamian cierpienia i wieczne kary. Tracimy czas wtedy, gdy nie robimy nic dla wieczności, kiedy nie podejmujemy działań na rzecz nieba, ale działamy jedynie na rzecz życia doczesnego, zaszczytów, zaspokojenia ciekawości, pozyskania dóbr materialnych. Takiemu marnotrawieniu czasu oddawali się faryzeusze, którzy przesłuchiwali uzdrowionego niewidomego. Otrzymali od Jezusa czas łaski, niestety nie wykorzystali go.

Panie Jezu, dziękuję Ci za wielki dar czasu, jakim mnie obdarzasz, a także za czas, który dla mnie masz. W swoim miłosierdziu udzielaj mi łaski, abym zawsze pełnił Twoją pełną miłości wolę. Amen.  

 • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które dziś się rozpoczęły, będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i we wtorek Msza Święta z nauką o godzinie 10:00 i 17:30. Spowiedź Święta przed Mszą i w czasie Mszy Świętej. Rekolekcje wygłosi ksiądz Dariusz Sonak - dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Caritas w Rybakach, kapelan Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie, asystent kościelny warmińskiej edycji Gościa Niedzielnego.
 • Próba chóru dziś o godzinie 18:00.
 • Dziś po każdej Mszy Świętej wolontariusze zbierają ofiary na najdroższy lek świata - terapię genową dla Kingi Rydz z Olsztyna, chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Kinga nie kwalifikuje się do refundacji leku. Ma coraz mniej czasu, bo można go otrzymać tylko do wagi 13,5 kg, a obecnie waży już 11,5 kg. Do zebrania pozostało jeszcze ponad 5 mln złotych (całość kwoty to 9,5 mln złotych). Zbiórka prowadzona jest na siepomaga.pl/kinga. Można też wysłać sms lub przkazać 1,5 % podatku. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.
 • Jutro wypada liturgiczna Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny, przeniesiona z dzisiejszego dnia z uwagi na Niedzielę Wielkiego Postu.
 • W najbliższą sobotę z kolei wypada Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Panny.
 • Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 16:30.
 • Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00.
 • W minionym tygodniu odeszło do wieczności trzech naszych parafian: śp. Marian Kuchmacz - lat 68, śp. Zygmunt Kurs - lat 71, śp. Kazimierz Tański - lat 76 (pogrzeb w środę o godzinie 10:00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie.
 • Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek: 10:00 + Czesław Mazur, Antoni, Anna, Józef, Kazimiera; 17:30 ++ z rodzin Rafalskich, Ostrowskich, Szkuryńskich, Nowickich oraz + Władymir Ostrowski (30 dzień po pogrzebie);
  • wtorek: 10:00 ++ z rodzin Lagunów, Czekajów, Andziaków i Dziekciarów; 17:30 + Zdzisław Jurkowski (6 rocznica śmierci);
  • środa: w intencji Krystyny z okazji imienin;
  • czwartek: + Alina Mrozowska;
  • piątek: + Maria i Stanisław Sierosławscy, Janina i Aleksander Grzesiuk;
  • sobota: w intencji Joanny i Zbigniewa po utracie dziecka,
  • niedziela (26.03): 9:00 + Stanisław Słodownik (3 rocznica śmierci); 11:00 + Stanisława (14 rocznica śmierci); 17:00 + Helena, Andrzej, Wiesław i Teresa Serafinowscy.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
Uczestniczę we wspólnocie kościoła. Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

147 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum