Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

XXV Niedziela zwykła

Łk 16, 1-13

Pełnię daje relacja z Bogiem

Po raz kolejny Jezus porównuje królestwo Boże do ziemskich bogactw, świadomy tego, jak bardzo nasze ludzkie serca przywiązane są do rzeczy materialnych, do mamony. Wyjaśnia nam więc prawdę o bezcennym bogactwie, jakim jest Boża miłość, używając środków na naszą miarę, posługując się obrazami, które łatwo zrozumiemy. To pokazuje głęboką prawdę o tym, że On jako jedyny rozumie nasze ludzkie serca i nie oskarża za chciwość, lecz wykorzystuje tę słabość, aby wzbudzić w nas pragnienie czegoś większego, bezcennego, świętego. Niczym dobry ojciec, który znając pasje swojego dziecka, wykorzystuje je, by się do niego zbliżyć. Decyzja o wyborze między dobrami tego świata a miłością przychodzi później, możliwa jest jednak dopiero wtedy, gdy zrozumiemy, jaką pustkę niesie bogactwo i jaką pełnię przynosi relacja z Bogiem.

Panie Jezu Chryste, nie chcę dwóm panom służyć, wybieram Twoje królestwo. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.  

  • Dziś odbywają się Dożynki Wojewódzkie w Skansenie, rozpoczynające się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego o godzinie 12:00.
  • W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchwnego Hosianum w Olsztynie.
  • Jest do nabycia nowy numer “Gościa Niedzielnego”.
  • Podziękowanie Stowarzyszeniu Rodzin.
  • Koncert w Ostródzie. W niedzielę, 25 września, w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się X Koncert Ewangelizacyjny “…by Świat usłyszał”. Wystąpią Agnieszka i Piotr Cudzich z zespołem, Basia Pospieszalska, Arkadio, Agnieszka Musiał oraz ostródzki duet Zabłąkani w obłokach, Zespół Our Time, Chór i zespół warsztatowy. Początek o godzinie 17:00, wstęp wolny. W piątek i sobotę poprzedząjace koncert odbędą się warsztaty wokalno-instrumentalne prowadzone przez Marcina Pospieszalskiego oraz muzyków z zespołu. Bliższe informacje na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej byswiatuslyszal.pl/.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg

145 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum