Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

XXIV Niedziela zwykła

Łk 15, 1-32

Poszukiwanie człowieka

Piętnasty rozdział Ewangelii według św. Łukasza to naprawdę epicentrum nauczania Jezusa Chrystusa. Przypowieść o miłosiernym Bogu i dwóch marnotrawnych synach poprzedzona została dwoma opowieściami. W pierwszej zagubiona owca ucieka daleko od domu i trzeba jej tam szukać. W drugiej zagubiona drachma zgubiła się w środku, nie ma sensu wychodzić na zewnątrz, by jej szukać. Młodszy syn ucieka w dalekie krainy, starszy pozostaje w domu, lecz jest tak samo zgubiony. Młodszy to owca, starszy to drachma. Wszystkie trzy przypowieści kończą się ucztą. Odnalezienie samego siebie w tym potrójnym tekście nie stanowi żadnego problemu.

Panie Jezu Chryste, Ty jesteś poszukiwaczem człowieka i zdecydowałeś się odnaleźć mnie, niezależnie od tego, czy zgubiłem się w dalekich krainach, czy wewnątrz Kościoła. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.  

  • Dziś odbywają się uroczystości odpustowe w 145 rocznicę Objawień Najświętszej Marii Panny w Gietrzwałdzie oraz 56 Dożynki Archidiecezjalne.
  • Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej.
  • Przypominam, że w niedziele po Mszach Świętych są rozdawane dzieciom obrazki nawiązujące do Ewangelii. Obrazki z pieczątką na odwrocie to niespodzianka. Dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej, jak również dzieci z klas drugich, zbierają obrazki obowiązkowo.
  • W najbliższą środę - 14 września - wypada liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To dzień pamięci i wsparcia dla Ukrainy, by okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, by wołać o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwić wspólnoty międzynarodowe na kwestie pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Tę modlitwę połączymy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Młodzież z klas VIII przygotowującą się w tym roku szkolnym do bierzmowania zapraszam w piątek na godzinę 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie. Proszę zabrać ze sobą indeksy.
  • Jutro Msza Święta o godzinie 8:00.
  • W następną niedzielę - 18 września - na terenie naszej parafii, w Skansenie, odbędą się po raz jedenasty Dożynki Wojewódzkie, które rozpoczną się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego o godzinie 12:00. W związku z powyższym, w tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 11:00 w naszym kościele.
  • W minionym tygodniu odszła do wieczności nasza parafianka śp. Maria Bednarek, lat 70. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać, Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg

146 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum