Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

XXI Niedziela zwykła

Łk 13, 22-30

Liczy się każdy najmniejszy krok

Kontekst dzisiejszej Ewangelii jest niezwykle ważny. Oto nauka o sprawiedliwości Bożej wygłoszona zostaje w drodze do Jerozolimy, to znaczy w momencie, w którym Jezus całą swoją postawą udowadnia, że ów sąd, na który czekamy, Boży sąd, dokonuje się w drodze, krok po kroku. Wynik tego sądu zależy od najdrobniejszych gestów, tak jak dojście do celu zależy od najmniejszych kroków. Wydaje nam się, że Bóg oceniać będzie z dystansu, patrząc na cel, który osiągnęliśmy lub nie, tymczasem Bóg ocenia to, co maleńkie. Nie pyta, czy słuchaliśmy Jego nauczania i czy zasiadaliśmy z Nim przy stole. Pyta o to, czy nie dopuszczaliśmy się niesprawiedliwości, a więc czy nie poskąpiliśmy tym, którzy mają mniej od nas. To te małe gesty, jak małe kroki, zwykła codzienna dobroć, troska o innych, malutkie gesty miłości, będą przeważały na sądzie ostatecznym na naszą korzyść lub przeciwko nam. W tej pielgrzymce bowiem liczy się każdy najmniejszy krok.

Panie Jezu Chryste, chcę w każdym małym geście wypełniać Twoje polecenia, by na sądzie ostatecznym znaleźć w Tobie obrońcę. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.  

  • W najbliższy piątek - 26 sierpnia- wypada uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.
  • Dziś o godzinie 11:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji pszczelarzy, z udziałem kilkunastu kół pszczelarzy, w ramach obchodów V Regionalnego Dnia Pszczelarza i 100-lecia PZP.
  • Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński oraz Ksiądz Wojciech Sokołowski - kustosz Sanktuarium w Stoczku Klasztornym - zapraszają na archidiecezjalne uroczystości dziękczynne za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się w Sankktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym w dniu 28 sierpnia (niedziela). Głównym punktem tego dziękczynienia będzie Msza Święta o godzinie 11:00, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Szczegółowy program jest w gablocie. Gorąco zachęcamy wiernych naszej archidiecezji i parafii do udziału w tym wydarzeniu.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg

146 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum