Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

XIX Niedziela zwykła

Łk 12, 32-48

„Nie bój się, mała trzódko”

Już w pierwszym zdaniu dzisiejszej Ewangelii otrzymujemy słowa, od których powinny stopnieć nasze serca: „Nie bój się, mała trzódko!” To rzeczywiście słowa pełne czułości, bardzo bezpośrednie i serdeczne. A po nich następuje wspaniała obietnica, która powinna głęboko nas uwalniać: „Spodobało się Waszemu Ojcu dać Wam królestwo”. Mała trzódka - to opis naszej aktualnej sytuacji. Jesteśmy bezbronni i zagubieni, bardzo potrzebujemy pomocy, potrzebujemy pasterza. Obietnica królestwa to opis tego, co stanie się w przyszłości. Zagubione owce staną się właścicielami królestwa, właścicielami nieba, zasiadającymi na tronie wraz z wszechmogącym Bogiem. Taka rewolucja w naszym statusie dokonać się może tylko w woli Bożej. Sami nie jesteśmy w stanie przenieść się z poziomu okruchów zagubionych w kosmosie na poziom istot niebiańskich, królujących wraz z Bogiem. Dlatego to musi być dar. Oto czuły i serdeczny Bóg, wypowiadający piękne słowa: „Nie bój się, mała trzódko”, będący jednocześnie wszechmocnym Panem kosmosu, gotowy jest podzielić się z nami swoim królestwem. To paradoks, który kontemplować można tylko na kolanach.

Panie Jezu Chryste, chcę być dobrym sługą, który cierpliwie i wiernie czeka na Twoje przybycie. Niezależnie, czy przyjdziesz o drugiej, czy o trzeciej straży, chcę być gotowy na Twoje przyjście. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.  

  • Dziś I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • We wtorek wypada liturgiczne święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. W środę z kolei święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona parafii w Gryźlinach, natomiast w czwartek święto Najświętszej Marii Panny Świętolipskiej.
  • 12 sierpnia (w najbliższy piątek) w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w ramach rozważań siedmiu boleści Matki Bożej Bolesnej odbędzie się rozważanie czwartej boleści Matki Bożej Bolesnej ofiarowane jako ekspiacja za grzechy zniewolenia przez alkohol, narkotyki i za grzechy innych zniewoleń, w intencji o uwolnienie od nich wszystkich. Plakat na ten temat w gablocie.
  • Jutro w naszym kościele Mszy Świętej nie będzie.
  • Ksiądz Jan Paszulewicz organizuje pielgrzymkę autokarową do Krakowa i okolic w dniach 07.09-11.09.2022 w cenie 1300 złotych. Szczegółowy program w gablocie na zewnątrz. Można zgłaszać się do mnie lub bezpośrednio do księdza Jana.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg

145 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum