Parafia pw.
bł. Anieli Salawy
w Olsztynku

 

XVII Niedziela zwykła

Łk 11, 1-13

Kto prosi, otrzymuje w obfitości

Jezus opowiada dziś o człowieku, którego odwiedził jeden przyjaciel, ale potrzebne mu były trzy chleby. Przypomina to sytuację Abrahama pod dębami Mamre: trzech gości, choć jedna osoba. Każdy bowiem, kto prosi o Bożą obecność, otrzymuje w obfitości. Bóg przychodzi w Trzech Osobach. Jeden święty chleb karmi nas miłością całej Trójcy.

Panie Jezu Chryste, naucz mnie modlić się tak, jak Jan nauczył swoich uczniów. Daj mi łaskę, bym miał odwagę mówić do Boga: “Ojcze”. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.  

  • Jutro uroczystość Świętego Krzysztofa – patrona podróżnych i kierowców. W następną niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane dobrowolne ofiary na misje, na zakup środków transportu.
  • We wtorek Msza Święta o godzinie 8:00.
  • Na prośbę Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa “Strzał w 10”, dziś po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na wykup działki pod rozbudowę “Szkoły Akceptacji” w Łupstychu koło Olsztyna. Koszt tej działki wynosi 700 000 złotych. Ważna jest pierwsza rata w wysokości 190 000 złotych. Brakuje jeszcze 60 000 złotych. Pieniądze na budowę szkoły są już zapewnione. Aktualnie istnieje tam przedszkole i szkoła podstawowa, do której przywożone są dzieci z różnych miejscowości, w tym z Olsztynka. Jest tam ponad 100 dzieci. Chodzi o rozbudowę tej szkoły i stworzenie poziomu ponadpodstawowego z możliwością przygotowania zawodowego. Informacje na ten temat są umieszczone w gablocie na zewnątrz kościoła.
  • 39 Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza 31 lipca i będzie trwała do 12 sierpnia. Hasło tegorocznej pielgrzymki to “Posłani w pokoju Chrystusa”. Informacje na ten temat w gablocie.
  • Dziś wybory Burmistrza Miasta i Gminy Olsztynek. Zachęcam do udziału w tych wyborach.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg

145 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum