Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXVII Niedziela zwykła

Mk 10, 2-16

Wielkość wierności

„Bóg stworzył ich mężczyzną i kobietą” - to słowa, które przypominają prawdę o związku małżeńskim i jego boskim pochodzeniu, o równości mężczyzny i kobiety oraz wierności. „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”. Małżeństwo błogosławi sam Bóg. Małżeństwo to rzeczywistość duchowa, to sakrament. Zawierając związek małżeński, potrzeba dojrzałości i wiary. My jesteśmy słabi, ale oddawajmy nasze relacje Bogu - i nie tylko te małżeńskie - niech On przemienia je swoją miłością i wzmacnia nasze nadwątlone siły swoją mocą. On jest naszym Bogiem, a my Jego dziećmi.

Jezu, proszę, bądź obecny we wszystkich moich relacjach z innymi. Powierzam Ci też wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które przeżywają kryzys.

 

  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca - niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godzinie 16:30, w niedziele o godzinie 8:30. Dzieci, w tym dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej obowiązkowo, zapraszam w środę. Młodzież i kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszam w czwartek na godzinę 16:30.
  • W czwartek - 7 października - wypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to Święto Patronalne Kółek Różańcowych. Zapraszam na wspólny różaniec i Mszę Świętą w intencji wszystkich członków Kółek Różańcowych.
  • Dziękczynienie za dar beatyfikacji księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w dniach 8-10 października w Bazylice Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Program tego Triduum Różańcowego na plakacie w gablocie.
  • W następną niedzielę – w Dniu Papieskim – po Mszach Świętych, w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia, będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości i z rodzin najuboższych.
  • Dziś poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.
  • Młodzież klas VI w ramach zapisów i przygotowania do bierzmowania zapraszam we wtorek na godzinę 16:30.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Jerzy Popielewski, lat 64. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać, Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum