Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXVI Niedziela zwykła

Mk 9, 38-43. 45. 47-48

Radykalna postawa wobec grzechu

“Jezus przestrzega nas, abyśmy nie byli powodem do grzechu dla innych, aby nasze zachowanie nie budziło zgorszenia. Woła też, abyśmy my sami wyrzekli się grzechu, aby mieć życie wieczne. W takiej sytuacji Jezus nawołuje do radykalnej przemiany. To wszystko, co prowadzi do grzechu, powinno być zniszczone. Zatem poszukajmy przyczyn naszych grzechów, aby je usunąć ze swojego życia, by mogło wzrastać dobro. Grzech rani nie tylko grzesznika, lecz także miłość Bożą i wspólnotę Kościoła. Walczmy zatem z nim w każdy możliwy sposób.

Jezu, proszę Cię o łaskę, abym zawsze dostrzegał przyczyny swoich grzechów. Daj mi siłę, abym mógł je usunąć ze swojego życia.

 

  • Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum”w Olsztynie.
  • W najbliższy piątek rozpoczyna się październik, miesiąc wspólnej modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy przez cały miesiąc, codziennie o godzinie 16:30, w niedziele o godzinie 8:30.
  • W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota października.
  • W piątek przed południem odwiedziny chorych. Po południu spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16:00.
  • Następna pierwsza niedziela miesiąca to także niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu, pod koniec Mszy Świętych o godzinie 9:00 i 11:00.
  • Proszę, aby w następną niedzielę dzieci - w tym także przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej - przyniosły do poświęcenia różańce na godzinę 11:00.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Mirosław Żyndul, lat 57. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać, Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum