Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXIV Niedziela zwykła

Mk 8, 27-35

Myśleć po Bożemu, a nie tylko po ludzku

Piotr wie, kim jest Jezus. “Ty jesteś Chrystusem” - mówi. Jednak ma własne wyobrażenie Mesjasza, który powinien wyzwolić Izraela spod władzy Rzymian. Ale to jest tylko ludzkie myślenie. Plan zbawienia jest inny: Mesjasz ma cierpieć i zostać zabity, ale zwycięży śmierć i zmartwychwstanie. On przyszedł, aby odkupić nasze grzechy. Przyjmijmy to z miłością, zamiast sprzeciwiać się zamysłom Bożym jak Piotr. Wiara bez dzieła męki, bez krzyża, nie jest wiarą chrześcijańską - pisał teolog Hans Urs von Balthasar. Starajmy się żyć tajemnicą męki Jezusa. Ona pokonuje nasz egoizm i daje wielkie owoce duchowe.

Jezu, dziękuję Ci za dar krzyża. On pokonuje każde moje fałszywe wyobrażenie o Tobie, pokonuje mój egoizm.

 

  • Dziś beatyfikacja sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcam do obejrzenia transmisji z tej uroczystości. Nowym błogosławionym poświęcone jest specjalne wydanie “Gościa Niedzielnego”, w cenie 10 zł. Natomiast w dzisiejszym numerze “Gościa Niedzielnego” znajduje się artykuł poświęcony naszej uroczystości sprzed tygodnia.
  • Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej.
  • Tradycyjnie w niedziele po Mszach Świętych będą rozdawane dzieciom obrazki nawiązujące do Ewangelii. Dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej, jak również dzieci z klas drugich, zbierają obrazki obowiązkowo.
  • W następną niedzielę - 19 września - na terenie naszej parafii, w skansenie, odbędą się po raz dziesiąty Dożynki Wojewódzkie, które rozpoczną się o godzinie 12:00 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego. W związku z powyższym, w następną niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 11:00 w naszym kościele.
  • Zachęcam do nabywania książki wydanej z okazji 25-lecia naszej parafii i poświęcenia kościoła, w cenie 30 złotych - to przy okazji cegiełka na pokrycie kosztów związanych z organizacją tej uroczystości.
  • Przy wyjściu głównym z kościoła są wyłożone książki z liturgią poświęcenia kościoła, które można zabrać na pamiątkę uroczystości. Wewnątrz są magnesiki z naszym kościołem.
  • Młodzież klas VIII, przygotowującą się w tym roku szkolnym do bierzmowania, zapraszam w czwartek na godzinę 17:00. Po Mszy Świętej będzie spotkanie. Proszę zabrać ze sobą indeksy.
  • W poniedziałek i wtorek Mszy Świętej w naszym kościele nie będzie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum