Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXII Niedziela zwykła

Mk 7, 1-8a. 14-15. 21-23

Być blisko Boga sercem

Patrząc na otaczający nas świat, widzimy przede wszystkim to, co zewnętrzne. Podobnie postrzegamy drugiego człowieka. Bóg jednak widzi inaczej. Patrzy na serce, przenika je. Jezus w dzisiejszej Ewangelii znowu konfrontuje się z faryzeuszami i ich zewnętrzną religijnością. Uświadamia ich i nas, że relacja z Bogiem to nie tylko czczenie Go wargami. Ważna jest bliskość serca. Jezus idzie jeszcze bardziej w głąb. Przypomina, że to z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzi to wszystko, co jest złem i rani człowieka. Dlatego jeśli pragniemy, aby świat był lepszy, musimy zmienić coś we własnym sercu.

Jezu, przepraszam Cię, że tak wiele słów i modlitw wypowiadam tylko wargami.

 

 • Dziś o godzinie 11:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji pszczelarzy w ramach obchodów IV Regionalnego Dnia Pszczelarza, z udziałem kilkunastu Kół Pszczelarzy.

 • Rekolekcje, które dziś rozpoczynamy w ramach duchowego przygotowania do uroczystości Poświęcenia Kościoła połączonej z obchodami 25-lecia parafii, będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 10:00 i 17:30. W tych dniach będzie okazja do skorzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej przed Mszą Świętą i w czasie Mszy Świętej. Rekolekcje wygłosi ks. Włodzimierz Osica - pallotyn z Radomia.

 • W środę - 1 września - wypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, jest to dzień pamięci ofiar tej wojny. Obchody rocznicy odbędą się w tym dniu na Cmentarzu Ofiar Faszyzmu w Sudwie i będą połączone z nabożeństwem o godzinie 12:00 w intencji poległych.

 • 1 września to także w naszej Warmińskiej Archidiecezji Święto Matki Bożej Pokoju w Stoczku Warmińskim. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Główne uroczystości odpustowe dzisiaj. Plakat w gablocie.

 • Główne uroczystości 144 rocznicy Objawień Najświętszej Marii Panny Gietrzwałdzkiej oraz 55 Dożynki Archidiecezjalne w następną niedzielę – 5 września, o godzinie 11:00 w Gietrzwałdzie. Plakat w gablocie.

 • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek, I sobota września. Wyjątkowo w I piątek nie będzie odwiedzin chorych.

 • Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę o godzinie 8:30.

 • W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza Rusłana z Ukrainy, który prosi też o wsparcie.

 • Już w najbliższą sobotę - 4 września o godzinie 11:00 - będziemy przeżywali UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, połączoną z obchodami 25-lecia parafii. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej pięknej, niepowtarzalnej uroczystości, bowiem tylko jeden raz w życiu naszej parafii w takiej możemy uczestniczyć. (Na zewnątrz kościoła będzie około 170 miejsc siedzących). Przed wejściem do kościoła będą rozprowadzane książeczki z całą liturgią uroczystości. Pół godziny przed Mszą Świętą emitowana będzie (przez rzutnik wewnątrz kościoła i przez telebim na zewnątrz) prezentacja 25-letniej historii naszej parafii. Nastepnie komentarz przed liturgią, przekazanie kluczy Księdzu Arcybiskupowi i procesjonalne wejście do kościoła. W tym dniu parking przed kościołem będzie zamknięty. Ciasta, które zostaną upieczone na uroczystość, proszę dostarczyć w piątek w godzinach popołudniowych.

 • Próba dla służby liturgicznej i osób funkcyjnych przed uroczystością poświęcenia - w najbliższy czwartek o godzinie 19:15.

 • Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na koncert “Sacrum et Musica - w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w Roku Beatyfikacji”. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą dyrektora Piotra Sułkowskiego. Koncert w najbliższy wtorek - 31 sierpnia o godzinie 19:30 w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba W Olsztynie.

 • Dożynki Jasnogórskie w nastepną niedzielę. Plakat w gablocie.

 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Witold Siepsiak, lat 84. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać, Panie.

 • NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021 ROKU

  • Burmistrz Olsztynka informuje, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce.
  • W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
  • Podczas spisu zbierane są informacje o ludności, gospodarstwach domowych i warunkach mieszkaniowych.
  • Spis jest realizowany przez Główny Urząd Statystyczny do dnia 30 września 2021 roku.
  • Jak się spisać? Dogodnym sposobem jest spis przez Internet na stronie Głównego Urzędu Statystycznego www.spis.gov.pl.
  • Osoby, które nie mają możliwości spisania się przez Internet, mogą to zrobić dzwoniąc na infolinię pod numer: 22 279 99 99 albo udać się do najbliższego punktu spisowego w gminie (w Urzędzie Miejskim w Olsztynku).
  • Jednocześnie informuję, że w dniu 30 sierpnia br. (poniedziałek) w Urzędzie można dokonać spisu do godziny 18:00 w salach numer 1 i 2.
  • Prace spisowe prowadzą również rachmistrzowie spisowi poprzez wywiad telefoniczny oraz wywiad bezpośredni. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub nas odwiedzi, nie można mu odmówić przekazania danych.

  Serdecznie dziękuję za udział w spisie.

  Burmistrz Olsztynka

  Mirosław Stegienko

Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum