Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXI Niedziela zwykła

J 6, 55. 60-69

Nie ma miejsca na obojętność

Pytanie: “Czy i wy chcecie odejść?” w chwilach próby Jezus zadaje także nam. Jego nauka jest trudna i wymagająca. Czy my ufamy Jezusowi? Czy wierzymy? Wielu współczesnych ludzi woli się nie angażować w to, co jest trudne i by żyć wygodnie, pozostaje obojętnymi. Tymczasem Jezus domaga się konkretnej, opartej na wierze, decyzji. Kocha nas i ufa nam, dał nam wolną wolę. Do nas należy decyzja, czy zostajemy z Nim, czy odchodzimy. Pamiętajmy jednak, że tylko On ma słowa życia wiecznego.

Jezu, proszę Cię o wiarę, o to, bym zawsze wybierał Ciebie, bo Ty jesteś Panem i Zbawicielem.

 

  • Już za dwa tygodnie - 4 września, w sobotę o godzinie 11:00 - odbędzie się UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA połączona z obchodami 25-lecia naszej parafii. W ramach duchowego przygotowania do tej uroczystości w następną niedzielę rozpoczną się trzydniowe rekolekcje, które będą trwały do wtorku włącznie. W tych dniach będzie okazja do skorzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej. Rekolekcje wygłosi ks. Włodzimierz Osica - pallotyn z Radomia.
  • W związku z przygotowaniami do powyższej uroczystości, zwracam się ponownie do chętnych pań z prośbą o upieczenie ciast. Do tej pory zadeklarowano upieczenie 17 ciast. Przydałoby się drugie tyle. Proszę o zgłaszanie się chętnych osób jeszcze w tym tygodniu. Ciasta proszę dostarczyć w przeddzień uroczystości w godzinach popołudniowych.
  • W następną niedzielę o godzinie 11:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji pszczelarzy w ramach obchodów IV Regionalnego Dnia Pszczelarza, z udziałem kilkunastu Kół Pszczelarzy.
  • Również w następną niedzielę uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym. Program uroczystości w gablocie.
  • W najbliższy czwartek - 26 sierpnia - wypada uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.
  • Uroczystości 144 rocznicy Objawień Najświętszej Marii Panny w Gietrzwałdzie połączone z 55 Dożynkami Archidiecezjalnymi w tym roku wyjątkowo odbędą się w pierwszą niedzielę września (nie w drugą), a więc 5 września, z uwagi na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego przewidzianą na 12 września. Program uroczystości w gablocie.
  • W poniedziałek Msza Święta o godzinie 8:00.
  • W sobotę Msza Święta połączona ze ślubem o godzinie 16:00.
  • Próba chóru przed uroczystością poświęcenia kościoła dziś o godzinie 18:00.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Teresa Moczulska, lat 57. wieczny odpoczynek racz zmarłej dać, Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum