Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Łk 1, 39-56

Uwielbiać Boga z Maryją

Co to oznacza? To znaczy uwielbiać Boga słowem i życiem tak jak Maryja. Każde nasze spotkanie z Bogiem, każdą naszą modlitwę zaczynajmy więc od uwielbienia Boga w Jego dziełach. Uwielbiajmy Go za Jego obecność. Dziękujmy za to, czego doświadczamy, za Jego niepojętą miłość, którą nas obdarza, za dobro. Z miłością przyjmijmy Jego plan na nasze życie, zaufajmy Mu, żyjmy blisko Niego. Niech napełnia nas swoją mocą, abyśmy mogli pokonać nasze trudności w życiu codziennym. I z radością służmy bliźniemu. A wszystko na chwałę Boga.

Matko Boża, proszę, weź mnie za rękę, bym z Tobą szedł drogą prowadzącą do naszego Ojca.

 

  • Dzisiejsza uroczystość w tradycji ludowej to święto Matki Bożej Zielnej. Dziś jest organizowane Regionalne Święto Ziół w skansenie. Msza Święta w kościele w skansenie o godzinie 12:30, połączona z poświęceniem ziół i kwiatów.
  • Za dwa tygodnie w niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje - dni skupienia w ramach duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia kościoła i obchodów 25-lecia istnienia naszej parafii. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej.
  • W związku z przygotowaniami do powyższej uroczystości parafialnej, zwracam się z serdeczną prośbą do chętnych osób o upieczenie ciasta, a w tym tygodniu o zadeklarowanie tego, w celu informacji, ilu ciast możemy się spodziewać.
  • Składam serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi i Panu Adamowi za oczyszczenie drzwi głównych do kościoła od strony zewnętrznej, które po niedzieli będą zakonserwowane odpowiednim podkładem i polakierowane na nowo. To ogrom pracy przez cały miniony tydzień. Bóg zapłać.
  • Ww wtorek Msza Święta o godzinie 8:00.
  • Próba chóru przed uroczystością poświęcenia kościoła dziś o godzinie 18:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum