Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XIX Niedziela zwykła

J 6, 41-51

Eucharystia - sakrament Boga z nami

Jezus zapowiada Eucharystię. Nazywa siebie prawdziwym chlebem z nieba. A ten, kto wierzy w Chleb Życia, ma życie wieczne. Eucharystia dla nas, wierzących, jest obecnością Jezusa z nami aż do końca świata. Dlatego dzisiaj przypominamy sobie, jak ważne jest uczestnictwo we Mszy Świętej, jak potrzebna jest nam adoracja Najświętszego Sakramentu i praktykowanie tzw. nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia. Dla św. Jana Pawła II adoracja Najświętszego Sakramentu była punktem odniesienia dla podejmowanych decyzji i czynów. Jezus tak bardzo nas kocha, że jest z nami obecny w Eucharystii. Daje nam siebie za pokarm. Pragnie, abyśmy mieli życie. Czy jest coś piękniejszego?

Benedykt XVI powiedział: “Kto karmi się Chrystusem, ten żyje dla Niego”. Panie, proszę Cię o łaskę, aby te słowa odnosiły się do mnie.

 

  • Liturgiczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny — Matki Bożej Zielnej — wypada w następną niedzielę, 15 sierpnia. Zachęcam do przyniesienia w tym dniu bukietów z kwiatów, ziół i zbóż. Ich poświęcenie odbędzie się w czasie Mszy Świętych.
  • W tym dniu organizowane jest Regionalne Święto Ziół w skansenie. Msza Święta w kościele w skansenie o godzinie 12:30 też będzie połączona z poświęceniem ziół i kwiatów.
  • W czwartek Msza Święta o godzinie 8:00.
  • Próba chóru przed uroczystością poświęcenia kościoła w następną niedzielę o godzinie 18:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum