Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Mt 28, 16-20

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Piękny i głęboki jest znak krzyża kreślony przez matkę lub ojca na czole syna lub córki, któremu towarzyszą słowa: “Niech Cię Bóg prowadzi”. I przywodzą na myśl właśnie Trójcę Świętą. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas wezwaniem i zadaniem, abyśmy uczyli się właściwie budować naszą więź z Bogiem, a także nasze wzajemne więzi i relacje. Błogosławiony Stefan Wyszyński często mówił, że nasze życie wspólnotowe, społeczne powinno być odbiciem życia wewnętrznego Trójcy Przenajświętszej. Wypełnione miłością, więzią, jednością i pokojem.

Chwała Tobie, Trójco Przenajświętsza! Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu!

 

 • W najbliższy czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja eucharystyczna w Boże Ciało odbędzie się w sposób tradycyjny, bez limitu osób. Msze Święte w tym dniu będą w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00, idąc w procesji z Najświętszym Sakramentem, udamy się do czterech ołtarzy, które proszę wykonać w uzgodnionych miejscach:

  • I ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Akacjowej i Świerkowej,
  • II ołtarz przy rozwidleniu ulicy Sportowej,
  • III ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Wiśniowej,
  • IV ołtarz na parkingu przy ulicy Wrzosowej.

  Przy ostatnim ołtarzu zaśpiewamy dziękczynne Te Deum i tam zakończymy procesję. Brzózki będą dowiezione do wszystkich ołtarzy w środę (za co z góry dziękuję Nadleśnictwu Olsztynek). Zapraszam do udziału w procesji służbę liturgiczną, strażaków, panie z Kółek Różańcowych w miarę możliwości, chętnych panów do niesienia chorągwi, także dziewczynki pierwszokomunijne i wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji eucharystycznej. Proszę mamy tych dziewczynek o pomoc w przygotowaniu koszyczków i kwiatów. Chłopców pierwszokomunijnych również zapraszam w albach do udziału w procesji - do niesienia poduszek z emblematami religijnymi. Przypominam, że w czasie procesji uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniej niż 1,5 metra lub są zobowiązani nosić maseczki.

 • W poniedziałek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

 • We wtorek rozpoczyna się czerwiec - miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy Świętej będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • We wtorek wypada Dzień Dziecka. Z okazji tego dnia życzę wszystkim dzieciom pięknego dzieciństwa, wiele radości i uśmiechów, zdrowia, wytrwałości w nauce (zwłaszcza w tym trudnym czasie) i Bożego błogosławieństwa.

 • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota czerwca. W piątek przed południem odwiedziny chorych.

 • Próby dla dzieci przed I Komunią Świętą (która odbędzie się 13 czerwca), w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:45.

 • Jest do nabycia nowy numer “Gościa Niedzielnego”.

 • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Krystyna Stawicka, lat 80. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać, Panie.

Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum