Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

IV Niedziela Wielkanocna

J 10, 11-18

Najemnik i pasterz

Istotą dzisiejszej Ewangelii jest prawda o trosce pasterza o owce aż po oddanie za nie życia. Tym pasterzem jest Jezus. On zna swoje owce. Kocha i troszczy się o nas. Jezus poświęcenie pasterza konfrontuje z postawą najemnika, który wobec niebezpieczeństwa znajduje wygodną wymówkę, że jego życie jest najcenniejsze. Indywidualizm, egoizm bardzo często wypełnia serce człowieka. Dlatego tak bardzo cenimy tych, którzy nie myślą tylko o sobie, którzy nie są wobec nas jedynie najemnikami, ale prawdziwie oddanymi pasterzami. A ja? Czy naśladuję pasterza czy najemnika? Czy czuję się odpowiedzialny za Kościół?

Panie Jezu, dziękuję Ci za kapłanów, którzy stanęli na drogach mojego życia jako prawdziwi pasterze. Sam pragnę postępować jak pasterz, kochając Boga i bliźnich.

 

 • W dniu 21 kwietnia w godzinach wieczornych odszedł do wieczności Ks. Abp. Wojciech Ziemba. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 i 27 kwietnia w olsztyńskiej konkatedrze. Główna Msza Świeta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 27 kwietnia o godzinie 12:00. O tej godzinie we wszystkich kosciołach naszej archidiecezji zabiją dzwony.
 • Dzisiejsza - IV Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Duchowne, a jako ostatnia niedziela kwietnia jest XV Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za kierowców.
 • Jutro i we wtorek o godzinie 17:30 próby dla dzieci przed I Komunią Świętą, która odbędzie się 9 maja o godzinie 11:00.
 • W związku z I Komunią Świętą już dziś informuję, że będzie dodatkowa Msza Święta dla parafian o godzinie 12:30.
 • W sobotę rozpoczyna się maj - miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcam do udziału w nabożeństwie majowym, codziennie po Mszy Świętej o godzinie 17:00, w niedziele o godzinie 8:45.
 • 1 maja wypada liturgiczne Wspomnienie Świętego Józefa Robotnika. 1 maja Msza Święta wraz z nabożeństwem majowym i ku czci Świętego Józefa o godzinie 10:00.
 • Przypominam, że na półce z prasą jest wyłożony “Gość EXTRA”, poświęcony w całości Świętemu Józefowi, w cenie 9 złotych.
 • Wydawnictwo Rafael uruchomiło specjalną platformę, na której można obejrzeć ekranizację najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach “Wyrok na niewinnych” (Roe v. Wade; dramat prod. USA, premiera 2 kwietnia 2021, w rolach głównych m.in Jon Voight, Nick Loeb). “Wyrok na niewinnych” to historia batalii, jaka miała miejsce niemal pół wieku temu, przed Sądem Najwyższym w USA. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA w sprawie Roe przeciw Wade przesądził o tragicznym losie już 62 mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu “Niemy krzyk”. “Wyrok na niewinnych”odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Pokazuje także działania grup obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z najlepiej finansowaną rewolucją XX w. Przez kilka najbliższych tygodni “Wyrok na niewinnych” będzie można obejrzeć przez kino internetowe na platformie www.rafaelKino.pl. Koszt biletu to 19,90 zł. Aby nabyć film, należy dokonać rejestracji na wymienionej stronie. Link do zakupionego filmu jest aktywny przez 48 godzin. Dla czytelników strony www.ekai jest specjalny kod zniżkowy. Wystarczy kliknąć w link https://rafaelkino.pl/p-40, by otrzymać aż 25% rabatu. Informacje na ten temat znajdują się na ulotkach, które są wyłożone na półce z prasą i przy wyjściu głównym.
 • Następna niedziela to I niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętych o godzinie 9:00 i 11:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę o godzinie 8:30, a o godzinie 8:45 nabożeństwo majowe.
 • Wydawanie żywności dla rodzin objętych pomocą w czwartek w godzinach 18:00-19:30.
 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin ś.p. Jan Patryucha z Wilkowa, lat 78. Pomódlmy się o wieczny pokój dla ś.p. Arcybiskupa Wojciecha i ś.p. Jana.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum