Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Niedziela Miłosierdzia Bożego

J 20, 19-31

Chrystus jest naszym pokojem

Jezus przynosi dar pokoju. Więcej, to On sam jest pokojem. Jego pokój jest głębszy, inny od tego, który daje świat, bo Chrystus przyszedł nas zbawić, przeszedł przez krzyż, śmierć i piekło. Pokój Jezusa jest doskonały, bo Jego źródłem są Jego rany. Ten pokój napełnia nas także w sakramencie pokuty, kiedy doświadczamy przebaczającej miłości Boga. Pokoju i miłosierdzia doświadcza Tomasz Apostoł, kiedy jest zaproszony do tego, aby włożyć ręce w rany Jezusa, niejako wejść w nie całym swoim życiem. “Unieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce, podnieś też swoją rękę i włóż w mój bok. I przestań być niedowiarkiem, a bądź wierzącym”. Uwierzmy i oddajmy się w pokorze Bogu, abyśmy i my zostali napełnieni Jego pokojem.

Panie Jezu, przeniknij moje serce darem Twojego pokoju i przebaczenia. Chcę być tym, który umie przebaczyć drugiemu człowiekowi.

 

  • Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele charytatywne.
  • Dziękuję za ofiary złożone w ramach jałmużny wielkopostnej o łącznej kwocie 435 złotych. Tymi ofiarami wsparliśmy osoby najbardziej potrzebujące pomocy, zwłaszcza chore.
  • Dziękuję też za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii: na tacę, na konto parafialne, czy bezpośrednio w kancelarii, także za te złożone przy okazji święcenia pokarmów.
  • W związku z I Komunią Świętą spotkanie z rodzicami we wtorek o godzinie 17:30. Sprawa jest pilna z powodu sytuacji pandemicznej. Obecność obowiązkowa.
  • Bierzmowanie planowane jest na dzień 18 maja, na godzinę 16:00.
  • W środę Msza Święta o godzinie 8:00.
  • Otrzymaliśmy trochę maseczek jednorazowych od wojewody. Gdyby ktoś potrzebował, proszę zgłaszać się do kancelarii.
  • W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
  • Dzień 14 kwietnia jest ustanowiony Świętem Chrztu Polski.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum