Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

V Niedziela Wielkiego Postu

J 12, 20-33

Radykalizm życia chrześcijańskiego

“Jeśli ziarno pszenicy wrzucone w ziemię nie obumrze, pozostanie tam samo; jeśli zaś obumrze, przynosi obfity plon”. Jezus przyszedł, aby zasiać w ludzkości ziarna życia Bożego. Wymaga to wielkiego radykalizmu, bo ekonomia Boga jest inna: aby żyć, trzeba umrzeć; aby zyskać, trzeba stracić. “Ten, kto kocha swoje życie, straci je; ten zaś, kto nie przecenia swojego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne”. Trzeba więc zrezygnować z siebie i podążać za Jezusem. Znakiem prawdziwego życia jest krzyż Chrystusa, który głośno woła do naszych sumień i serc. To jest owa “godzina Jezusa”. Słowo “krzyż’, wypowiedziane do człowieka naszych czasów, niesie ocalenie. Czy potrafię usłyszeć ten głos, kiedy każdego dnia patrzę na krzyż Chrystusa zawieszony na ścianie mojego mieszkania?

Panie, Jezu, dziękuję Ci, Ty dajesz mi prawdziwe życie, dajesz mi ocalenie.

 

  • W minionym tygodniu przeżyliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wyrażam wdzięczność Bogu za owoce tych rekolekcji, przygotowujących nas do Świąt Wielkanocnych.
  • Zachęcam do słuchania nauk rekolekcyjnych transmitowanych przez środki masowego przekazu.
  • W najbliższy czwartek - 25 marca - wypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  • Serdecznie zapraszam na ostatnią w tym roku Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 16:30, w intencji rodzin z naszej parafii.
  • Już za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy Świętych błogosławieństwo palm.
  • Msza Święta o godzinie 11:00 w Niedzielę Palmową, podobnie jak dziś, będzie transmitowana przez facebooka i youtube’a. Będzie też transmitowana z naszego kościoła Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godzinie 16:30, tak, jak i Triduum Paschalne oraz Msza Święta Wielkanocna.
  • Ofiary zbierane na tacę w Niedzielę Palmową będą przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
  • W poniedziałek i środę Msza Święta o godzinie 8:00.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Edmund Chodubski, lat 91. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać, Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum