Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

IV Niedziela Wielkiego Postu

J 3, 14-21

Droga do światła

Wielki Post jest czasem, w którym uświadamiamy sobie, że Bóg nas miłuje, że daje nam najcenniejszy dar - swojego Syna, abyśmy mieli życie. Bóg pragnie, abyśmy mocno wierzyli w tę prawdę, żeby nikt z nas nie zginął. Biedny jest człowiek, który nie wierzy i odrzuca miłość Boga lub krąży po bezdrożach, bo w jego życiu panują ciemności, gubi się. Tymczasem wiara rozświetla nasze drogi, daje szczęście, prawdziwą radość. Wielki Post jest właśnie taką drogą do światła. I my możemy nią podążać, jeśli staniemy w prawdzie o naszym życiu przed Bogiem i odsłonimy przed Nim nasze serce tak, jak Nikodem. Bóg nas kocha, więc pomoże nam swoją obecnością, da światło i życie.

Panie, Jezu, przychodzę do Ciebie jak Nikodem. Proszę, oświeć moje serce i wskaż mi drogę do przemiany mojego życia.

 

  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które dziś rozpoczęliśmy, będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i we wtorek Msza Święta z nauką tylko o godzinie 17:00. Pół godziny przed Mszą Świętą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. O godzinie 16:50 nowenna przed uroczystością Świętego Józefa. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej. Rekolekcje wygłosi ksiądz Lucjan Świto – profesor nadzwyczajny UWM, doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego, kierownik Katedry Prawa Kanonicznego i Filozofii na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, oficjał Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej.
  • W najbliższy piątek - 19 marca - będziemy obchodzili Uroczystość Świętego Józefa. W tym dniu odmówimy litanię i akt poświęcenia się Św. Józefowi.
  • Przypominam, że na półce z prasą są wyłożone ulotki, w których jest zawarta Litania do Świętego Józefa, modlitwy oraz warunki uzyskania odpustu w Roku Świętego Józefa.
  • Jest wyłożony też “Gość EXTRA”, poświęcony w całości Świętemu Józefowi, w cenie 9 złotych.
  • Do dzisiejszego numeru “Gościa Niedzielnego” jest dołączony magnesik z wizerunkiem Świętego Józefa - to będzie doskonała pamiątka Roku Świętego Józefa.
  • Wydawanie żywności dla rodzin objętych pomocą w sobotę w godzinach 11:00-12:30.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum