Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXXII Niedziela zwykła

Mt 25, 1-13

Ku czemu podążam?

Życie człowieka jest wciąż skierowane ku czemuś, ku komuś. Dążymy od tego, kim jesteśmy, ku temu, kim mamy się stać. Od życia ziemskiego ku miłości Boga - Oblubieńca. Lampa to symbol mojego życia, prostego i kruchego jak glina. Oliwa to miłość Ducha Świętego, bez niej nie zapłonę. Życiowa mądrość i roztropność to napełnianie mojego życia, wnętrza, mojej lampy - oliwą Ducha, Jego miłością. Głupota to coraz większe oddalanie się od miłości Oblubieńca w ciemność. Oddalanie się do tego stopnia, że może On powiedzieć: “Zapewniam cię, że cię nie znam”. Panien rozsądnych i głupich jest tyle samo. Mądrości i głupoty jest we mnie po równo. Ode mnie zależy, ku czemu zwrócę moje serce, za czym podążę.

Jezu, pragnę, aby moje życie przez konkretne czyny miłości było oczekiwaniem na Ciebie i ciągłą gotowością spotkania Ciebie, Oblubieńca.

 

  • Dziś wypada XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – z Kościołem w Potrzebie. Po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę jako pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • W środę – 11 listopada102 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski.
  • W tym dniu wypada też 20 rocznica poświęcenia naszego dzwonu i plebanii.
  • Msze Święte w tym tygodniu do soboty włącznie są odwołane.
  • Msze Święte za zmarłych Ksiądz Proboszcz będzie odprawiał indywidualnie.
  • Od wczoraj w naszym kościele mogą przebywać 22 osoby w czasie Mszy Świętej.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Matylda Panasiuk - lat 81. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać, Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum