Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXVII Niedziela zwykła

Mt 21, 33-43

Żyć owocnie

Warto zauważyć, ile serca i troski wkłada gospodarz w założenie winnicy i ochronę jej przed niebezpieczeństwem. Także wobec nas, którzy jesteśmy winnicą Pana, Bóg czyni nieskończenie wiele gestów miłości, zaczynając od daru naszego życia. Życie nie jest naszą własnością. Jest nam dane w “dzierżawę”, na jakiś czas. Jaka jest moja postawa? Czy przyjmuję ten najwspanialszy dar Ojca - życie - i pielęgnuję je, aby wydawało dobre owoce? Czy też chcę je sobie zawłaszczyć, krzywdząc innych przez mój egoizm?

Jezu, Ty oddałeś życie, abym mógł żyć w pełni i być owocującą winnicą Ojca. Dziękuję Ci!

 

  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Także dzisiaj, jak co roku w pierwszą niedzielę października, po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
  • Natomiast w następną niedzielę – w Dniu Papieskim – po Mszach Świętych w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości i z rodzin najuboższych.
  • Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godzinie 16:30, w niedziele o godzinie 8:30. Młodzież i kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszam we wtorek, dzieci zapraszam w środę, też na godzinę 16:30.
  • W środę - 7 października - wypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to Święto Patronalne Kółek Różańcowych. Zapraszam na wspólny różaniec i Mszę Świętą w intencji wszystkich członków Kółek Różańcowych.
  • W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Księdza Cezarego Opalacha, pracownika naukowego Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który wygłosi słowo na temat małżeństwa. Wysłuchamy też świadectwa rodziny ze wspólnoty Kościoła Domowego.
  • Dziś poświęcenia różańców dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum