Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXVI Niedziela zwykła

Mt 21, 28-32

Żyć świadomie

Najtrudniej spotkać Boga tym, którzy uważają, że “są w porządku”. Nie czują potrzeby nawrócenia ani spotkania Boga jako Zbawiciela. Tak było w przypadku faryzeuszy i starszych ludu, tak też bywa w naszym przypadku. Celnicy i nierządnice wyprzedzają nas w drodze do Boga, bo mają świadomość grzechu, wierzą w miłość Zbawiciela i pragną przemiany życia. Prośmy dziś o łaskę opamiętania i spojrzenia na siebie i własne życie oczami miłosiernego Zbawiciela. Do jakiej wolności zaprasza mnie Jezus? Jakiej przemiany pragnie dokonać w moim życiu, abym już nie tyle powtarzał: “Tak, Ojcze”, ale też to spełniał?

Jezu, każdego ranka zapraszasz mnie do bliskości z Tobą: “Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Dziękuję za ten dar!

 

  • We czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc wspólnej modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy przez cały miesiąc, codziennie o godzinie 16:30, w niedziele o godzinie 8:30.
  • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota października. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Po południu okazja do Spowiedzi Św. od godziny 16:00.
  • Następna pierwsza niedziela miesiąca to także niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy Świętych o godzinie 9:00 i 11:00.
  • W następną niedzielę proszę, aby dzieci, w tym dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej, przyniosły do poświęcenia różańce na godzinę 11:00.
  • Także w następną niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
  • Osoby, które chcą w tym roku korzystać z pomocy żywnościowej, proszone są o dostarczenie skierowania z MOPS-u.
  • W sobotę Msze Święte ślubne o godzinie 14:45 i 16:00.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone we wrześniu na rzecz inwestycji parafialnych i wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę tych ofiar. Msza Święta w intencji ofiarodawców dziś o godzinie 17:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum