Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXV Niedziela zwykła

Mt 20, 1-16

Nieskończona dobroć

W oczach Boga każdy ma szansę. Dla Niego nigdy nie jest za późno. Dla Niego nie ma przegranych ani prymusów z pierwszej ławki. Dla Boga wszyscy jesteśmy dzećmi zaproszonymi do współpracy w trosce o winnicę królestwa Bożego. Bóg jest nieskończenie dobry. Jego dobroć to pragnienie, aby “zapłacić temu ostatniemu tyle samo”, bo każdy jest godny miłości, bez względu na to, ile z siebie potrafi dać, czy dużo, czy mało. Logika Bożej dobroci przkracza całkowicie schematy ludzkiej sprawiedliwości. Może szokować i budzc niezrozumienie czy sprzeciw. Jednak w swoich wyborach Pan jako nasz Przyjaciel, pozostajac wierny swoim obietnicom, w niczym nas nie krzywdzi.

Panie, otwórz moje serce na przyjęcie Twojej dobroci, nawet jesli jej nje rozumiem czy wręcz mnie oburza.

 

  • Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej.
  • Młodzież klas VIII przygotowującą się w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania zapraszam we wtorek na godzinę 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie. Proszę zabrać ze sobą indeksy. Natomiast młodzież z klas VI w ramach przygotowania dalszego do bierzmowania zapraszam w czwartek na godzinę 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie. Klasy VII kontynuują przygotowanie według wcześniej ustalonych zasad.
  • Tradycyjnie w niedziele po Mszach Świętych będą rozdawane dzieciom obrazki nawiązujące do Ewangelii. Dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej zbierają obrazki obowiązkowo, tak samo dzieci z drugich klas. Obrazki z pieczątką na odwrocie połączone są z niespodzianką.
  • We piątek Msza Święta połączona ze ślubem o godzinie 16:00, w sobotę Msza Święta ślubna o godzinie 17:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum