Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXIV Niedziela zwykła

Mt 18, 21-35

Zawsze gotowi do przebaczenia

Nowe serce, które Bóg chce nam dać, to serce gotowe do przebaczenia na wzór Jezusa. Ilekroć skruszeni prosimy o miłosierdzie, Bóg przebacza nam i daje kolejną szansę. Dlaczego więc tak często nie umiemy, czy nie chcemy przebaczać? Ten, kto krzywdzi innych, wcześniej sam został skrzywdzony; ten, kto rani innych, wcześniej sam został zraniony. Oczywiście to nie usprawiedliwia wyboru zła czy grzechu, lecz wskazuje na przyczynę. Zemsta tylko poszerza krąg nienawiści i przemocy, natomiast przebaczenie z serca zatrzymuje przemoc. Przebaczenie daje szansę na przemianę.

Tylko Ty, Jezu, możesz tak poszerzyć moje serce, by z 7 przeszło do 77, czyli ciągłego przebaczania razem z Tobą.

 

  • Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej, do której przystąpiło dwanaścioro dzieci (w tym dziesięcioro z naszej parafii). Otaczamy je naszą modlitwą i jednocześnie życzymy im, by były wierne Ewangelii Chrystusowej, czerpały radość i siły z Eucharystii i kochały Jezusa słowem i czynem przez całe swe życie.
  • Bóg zapłać rodzicom dzieci przystępujących w tym roku pierwszy raz do Komunii Świętej za dar ołtarza – dar dla parafii. Jest to lawabo - naczynie do obmywania palców przez kapłana rozdzielajacego Komunię Świętą.
  • Dziś odbywają się uroczystości odpustowe w 143 rocznicę Objawień Najświętszej Marii Panny w Gietrzwałdzie oraz 54 Dożynki Archidiecezjalne.
  • Jutro - 14 września - wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • Tradycyjnie w niedziele po Mszach Świętych będą rozdawane dzieciom obrazki nawiązujące do Ewangelii. Dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej zbierają obrazki obowiązkowo, tak samo dzieci z drugich klas. I Komunia Święta w przyszłym roku tradycyjnie w drugą niedzielę maja. Dziś po Mszy Świętej będą rozdawane dzieciom książeczki, do których będą wklejane obrazki.
  • W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.
  • We czwartek Msza Święta o godzinie 8:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum