Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXIII Niedziela zwykła

Mt 18, 15-20

Pozyskać brata

Upomnienie braterskie to wielka sztuka życia. Możemy upominać z agresją, bo coś się nam nie podoba, drażni nas, czegoś w drugim nie akceptujemy. Wtedy jednak łatwo kogoś poniżyć, oskarżyć, skrzywdzić. Nigdy nie mamy wglądu w serce i intencje drugiego człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby przed spotkaniem z bliźnim spotkać na modlitwie Jezusa i zapytać Go o światło i rozwiązanie, a potem wsłuchać się we własne serce i zapytać siebie, jakiego dobra pragnę dla tej osoby. Upomnienie płynące z miłości, ze szczerej troski o dobro drugiego otwiera serce i umożliwia przemianę. Jest zaproszeniem do rozwoju.

Jezu, daj mi odwagę upominania z miłością, a jednocześnie przyjmowania upomnień od innych. Niech to wypływa z mojej troski.

 

  • Dziś w naszej parafii odpust ku czci Błogosławionej Anieli Salawy, naszej patronki.
  • Liturgiczna Uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny – Matki Bożej Gietrzwałdzkiej wypada we wtorek, 8 września.
  • Główne uroczystości 143 rocznicy Objawień Najświętszej Marii Panny Gietrzwałdzkiej oraz 54 Dożynki Archidiecezjalne w następną niedzielę – 13 września o godzinie 11:00 w Gietrzwałdzie.
  • Pielgrzymka piesza z Olsztynka do Gietrzwałdu wyrusza w sobotę – 12 września. Wyjście spod kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 9:00.
  • Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę 13.09.20 o godzinie 11:00. W związku z tym zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy nie są gośćmi dzieci pierwszokomunijnych, aby przyszli na Mszę Świętą w tym dniu o godzinie 9:00 lub 17:00.
  • Spowiedź Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin będzie w sobotę, 12 września o godzinie 10:00.
  • Próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 17:45.
  • W związku z nowym rokiem szkolnym, który rozpoczął się w minionym tygodniu, wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzę błogosławieństwa Bożego, wytrwałości w nauce i nauczaniu oraz zdrowia.
  • Zgodnie z zapowiedzią dziś poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych należących do pierwszoklasistów.
  • W piątek Msza Święta ślubna o godzinie 16:00, w sobotę o godzinie 15:15 i 16:30.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum