Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXII Niedziela zwykła

Mt 16, 21-27

Za Jezusem

Słysząc zapowiedź męki, Piotr chce ochronić Jezusa: “Panie, na pewno się to Tobie nie przydarzy!”. Lecz tą postawą sprzeciwia się woli Ojca, wchodząc jak gdyby pomiędzy Jezusa a Ojca. Dlatego Jezus w tym momencie nazywa Piotra szatanem, to znaczy tym, który dzieli, bo nieświadomie próbuje oddzielić Jezusa od Ojca. Jezus nie tyle odrzuca Piotra, ile nakazuje mu: “Idź za Mną, z tyłu”, to znaczy: “Nie uprzedzaj faktów, nie wybiegaj przede Mnie. Zaufaj Mi, pójdź za Mną”. Ileż razy i ja nie pytam, co jest wolą Ojca, lecz wybiegam przed Mistrza, szukając własnych rozwiązań, na małą i ciasną miarę swojego serca.

Jezu, wlej w moje serce tyle ufności, abym szedł za Tobą pewien, że przy Tobie jestem na właściwym miejscu w życiu.

 

 • We wtorek - 1 września - wypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej, jest to dzień pamięci ofiar tej wojny. Obchody rocznicy odbędą się w tym dniu na Cmentarzu Ofiar Faszyzmu w Sudwie i będą połączone z nabożeństwem w intencji poległych o godzinie 12:30.
 • 1 września to także w naszej Warmińskiej Archidiecezji Święto Matki Bożej Pokoju w Stoczku Warmińskim. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Główne uroczystości odpustowe dzisiaj.
 • Odpust parafialny ku czci Błogosławionej Anieli Salawy, patronki naszej parafii, będziemy przeżywali w następną niedzielę. Kazanie wygłosi ksiądz Stanisław Pietkiewicz, były proboszcz z parafii NSPJ w Olsztynku. Po Mszach Świętych o godzinie 9:00 i 11:00 odmówimy wspólnie Litanię ku czci Błogosławionej Anieli Salawy, a podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum.
 • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota września. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Po południu okazja do Spowiedzi Św. o godzinie 17:00. Msza Święta będzie o godzinie 17:15. Wcześniej o godzinie 16:00 będzie Msza Święta połączona ze ślubem.
 • Zmiana tajemnic różańcowych i wspólny różaniec w następną niedzielę o godzinie 8:30.
 • W środę - 26 sierpnia - wypada Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.
 • Próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej (która odbędzie się 13.09.20 o godzinie 11:00) w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:45.
 • Kończy się czas wakacji i zasadniczo urlopów. Wyrażamy wdzięczność Bogu za czas wypoczynku. Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona w następną niedzielę o godzinie 11:00.
 • W następną niedzielę też na godzinę 11:00 zapraszam szczególnie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej z tornistrami i przyborami szkolnymi, które na zakończenie Mszy Świętej zostana poświęcone.
 • Ogłoszenie odnośnie maseczek: “Informujemy, że Sanepid i Policja na zlecenie Ministerstwa Zdrowia rozpoczęły kontrole w obiektach użyteczności publicznej, w tym także w kościołach. Pracownicy obu instytucji sprawdzają, czy nie są łamane zasady reżimu sanitarnego. Kontrole te są efektem wciąż roznącej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. W związku z tym przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w miejscach kultu religijnego nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa”.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz inwestycji parafialnych i wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę tych ofiar. Msza Święta w intencji ofiarodawców jutro o godzinie 17:00. Aktualnie spłacamy jeszcze dług. Ostatnio dołożyliśmy też 3 000 złotych do figury Świętego Ambrożego, którą w znacznej części ufundowali pszczelarze.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum