Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXI Niedziela zwykła

Mt 16, 13-20

Wywiad Jezusa

Jezus niczym wytrawny dziennikarz przeprowadza wywiad wśród swoich uczniów. Zaczyna od ogólnego pytania: “ Co mówią ludzie? Kim według nich jest Syn Człowieczy?”. I tu pada wiele odpowiedzi. Kiedy jednak Jezus pyta bezpośrednio: “A według was, kim jestem?”, zapada milczenie. Odzywa się tylko Piotr, który rozpoznał sekret Jezusa nie dzięki własnym zdolnościom, lecz dzięki łasce od Boga. Gdyby dziś Jezus nas zapytał: “Co mówią o Mnie twoi sąsiedzi, znajomi, rodzina?”, mielibyśmy wiele do opowiadania. A jaka byłaby moja odpowiedź, gdyby zapytał: “A kim jestem dla Ciebie?”?

Jezu, Ty cieszysz się za każdym razem, gdy odkrywam Cię bardziej, poznaję więcej, i w tym poznawaniu Ciebie, objawiasz mi mnie samego.

 

  • Dziś o godzinie 11:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji pszczelarzy, w ramach obchodów Regionalnego Dnia Pszczelarza. W czasie tej Mszy Świętej będzie poświęcona figura Świętego Ambrożego, biskupa, patrona pszczelarzy.
  • W środę - 26 sierpnia - wypada Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.
  • Odpust w naszej parafii za 2 tygodnie — 6 września.
  • Próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej (która odbędzie się 13.09.20 o godzinie 11:00) w tym tygodniu w środę i czwartek o godzinie 17:00.
  • W czwartek Msza Święta będzie o godzinie 8:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum