Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XX Niedziela zwykła

Mt 15, 21-28

Współczucie czy obojętność?

Jezus wchodzi na ziemię częściowo pogańską, nie dziwi więc, że to Kananejka przychodzi prosić Go o łaskę uwolnienia córki z mocy demona. Jej pokora i wiara zadziwiają nie tylko nas, ale i samego Jezusa. A z drugiej strony zdumiewa oschłość uczniów, którzy nie wstawiają się za nią u Mistrza, lecz proszą, aby ją odprawił. Sami też nie chcą tego uczynić. Prosząca kobieta, do tego poganka, ciąży im, przeszkadza, wstydzą się jej. Jezus jednak pomimo swojej stanowczości, wysłuchuje jej, rozmawia i zachwycony jej wiarą uzdrawia córkę. Do kogo jestem dziś bardziej podobny: do kobiety ufnie błagającej i niezrażającej się milczeniem Jezusa, czy do obojętnych i nieuważnych uczniów, którzy ją odtrącają?

Nie pozwól, Panie, bym odtrącał innych czy gardził nimi dlatego, że mi ciążą, czy przeszkadzają. Otwórz moje serce!

 

  • Jutro po Mszy Świętej o godzinie 17:00 spotkanie z rodzicami przed uroczystością I Komunii Świętej, która odbędzie się 13.09.20 o godzinie 11:00.
  • W następną niedzielę o godz. 11:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji pszczelarzy w ramach obchodów Regionalnego Dnia Pszczelarza w Olsztynku. W czasie tej Mszy Świętej będzie poświęcenie figury Świętego Ambrożego - biskupa - patrona pszczelarzy.
  • W wtorek i czwartek Msza Święta będzie o godzinie 8:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum