Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XIX Niedziela zwykła

Mt 14, 22-33

Dar, a nie zdobycz

Jezus jest Panem niemożliwego. Przychodzi w środku nocy do uczniów walczących z burzą na jeziorze. Piotr chce być blisko Jezusa. Prośba ta może wydawać się dziwna, wręcz wyzywająca, czy nawet trochę bezczelna, jednak Jezus wysłuchuje jej. Pozwala apostołowi na niezwykłe przekroczenie granic własnego rozumu, lęku i ił natury. Piotr jednak w pewnym momencie wątpi i zaczyna tonąć. Jezus natychmiast go wyławia z odmętów. Sytuacja ta pokazuje aposytołowi, że niemożliwe jest przestrzenią działania Boga, a nie zdobyczą człowieka. Niemożliwe jest osiągalne jedynie przez wielką ufność i pokorę.

Jezu, Ty jesteś Panem wszelkich burz i nawałnic mojego życia, spraw, aby moje niemożliwe stało się możliwym.

 

  • Liturgiczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny — Matki Bożej Zielnej — wypada w sobotę 15 sierpnia. Zachęcam do przyniesienia w tym dniu bukietów z kwiatów, ziół i zbóż. Ich poświęcenie odbędzie się w czasie Mszy Świętych, które będą odprawiane w tym dniu, jak w każdą niedzielę.
  • W wtorek i środę Msza Święta będzie o godzinie 8:00.
  • W związku z planowaną I Komunią Świętą, która odbędzie się 13.09.20 o godzinie 11:00, zapraszam rodziców na spotkanie przed tą uroczystością 17 sierpnia po Mszy Świętej o godzinie 17:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum