Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XI Niedziela zwykła

Mt 9, 36-10,8

Troska Dobrego Pasterza

Jezus widzi nie tylko to, co zewnętrzne. On czyta w głębi ludzkich serc. Jest poruszony kondycją człowieka udręczonego życiem i porzuconego, czyli samotnego, zagubionego, niczyjego. On jako Dobry Pasterz pragnie otoczyć go swoją troskliwą miłością i mądrością. Pierwszym krokiem jest prośba o modlitwę w intencjach tych, którzy razem z Nim będą troszczyć się o ludzi zagubionych. Drugim - posłanie apostołów, a dziś innych powołanych. Jezus obdarza ich swoją bliskością i udziela im ze swojej władzy, ponieważ misję pełnią w Jego imieniu. Cechą powołanych ma być bezinteresowność. Wszystko darmo otrzymali od Boga, wszystko darmo mają dawać braciom.

Panie, i ja dziś proszę: Poślij robotników na swoje żniwo. Daj powołanym odwagę podjęcia tego daru i wierności otrzymanej łasce.

 

  • Dziękuję raz jeszcze tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg procesji w uroczystość Bożego Ciała oraz za wykonanie czterech ołtarzy. Serdecznie dziękuję parafianom i gościom za czynny udział w tej pięknej procesji. Osobiście jestem bardzo zadowolony z przebiegu procesji pierwszy raz tą trasą, prowadzącą na osiedle przy ulicy Leśnej, tym bardziej, że z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień, wersja przebiegu Bożego Ciała i procesji się zmieniała. Jestem przekonany, że Opatrzność Boża czuwa nad wszystkim, a tegoroczna procesja będzie też inspiracją na przyszłość.
  • W najbliższy piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii.
  • We wtorek i środę Msze Święte o godzinie 8:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum