Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

J 3, 16-18

Największa tajemnica wiary

Dziś świętujemy największą tajemnicę naszej wiary: Bóg jest jeden w Trzech Osobach. Bóg tak umiłował świat, że zechciał nam objawić tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Syn ukazał nam Ojca i razem posyłają do nas Ducha Świętego. Niech towarzyszą nam dziś słowa, które ułyszymy w czasie liturgii eucharystycznej: “Panie, Ojcze Święty, wszechmogący, wieczny Boże. Ty z Jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym jednym jesteś Bogiem, jednym jesteś Panem; nie przez jedność osoby, lecz przez to, że Trójca ma jedną naturę. W cokolwiek bowiem dzięki Twemu objawieniu wierzymy o Twojej chwale, to samo bez żadnej różnicy myślimy o Twoim Synu i o Duchu Świętym. Tak, iż wyznajac prawdziwe i wiekuiste Bóstwo, wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie”.

Dziś całym sercem wołam z radością: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu!

 

 • Przypominam rozporządzenia dotyczące zgromadzeń religijnych:

  • W kościołach i innych obiektach kultu religijnego: uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa; nie obowiązuje żaden limit osób.
  • Podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego: uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub muszą mieć maseczki; nie obowiazuje limit 150 osób.
 • W związku z tym najnowszym komunikatem procesja w Boże Ciało odbędzie się w sposób tradycyjny, bez limitu osób. Poza tym przypominam, że w Boże Ciało nie będzie Mszy Świętej w Skansenie. Msze Święte w tym dniu będą w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 idąc w procesji z Najświętszym Sakramentem, udamy się do czterech ołtarzy, które proszę wykonać w uzgodnionych miejscach:

  • I ołtarz na skrzyżowaniu ulicy Akacjowej i Świerkowej,
  • II ołtarz przy rozwidleniu ulicy Sportowej,
  • III ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Porzeczkowej, Agrestowej i Wiśniowej,
  • IV ołtarz na parkingu przy ulicy Wrzosowej.

  Przy ostatnim ołtarzu zaśpiewamy dziękczynne Te Deum i tam zakończymy procesję. Brzózki będą dowiezione do wszystkich ołtarzy w środę (za co z góry dziękuję). Zapraszam do udziału w procesji służbę liturgiczną, strażaków, panów do niesienia chorągwi, panie z Kółek Różańcowych, na miarę możliwości. Nie mamy w tym roku dzieci pierwszokomunijnych, ale zapraszam wszystkie chętne dziewczynki, w tym też dziewczynki przygotowujące się w tym roku do I Komunii Świetej do sypania kwiatów w czasie procesji eucharystycznej. Jeżeli nie ma alb, może być inny strój, w miarę możliwości biały. Mamy proszę o pomoc w przygotowaniu koszyków i kwiatów (trasa 2x dluższa, niż co roku). Wszystkie chętne dzieci zapraszam też do niesienia poduszek z symbolami religijnymi.

 • We wtorek Msza Święta z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 8:00.

 • Do 8 czerwca można przynosić do parafii zużyty i zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny, sprzęt agd i składać go przy bocznych drzwiach kaplicy. Zostanie on odebrany, podobnie jak w latach ubiegłych, przez firmę, która wspiera dzieła misyjne. Odbiór będzie 8 czerwca o godzinie 15:00. Wielki sprzęt, jak telewizory czy lodówki najlepiej przywieźć w następny poniedziałek przed południem.

 • DEKRET KSIĘDZA ARCYBISKUPA METROPOLITY WARMIŃSKIEGO W SPRAWIE DYSPENSY OD OBOWIĄZKU UDZIAŁU W NIEDZIELNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH

Uwzględniając aktualne zarządzenia władz państwowych i sanitarnych oraz zalecenia Konferencji Episkopatu Polski związane ze stanem epidemii w naszym kraju, mając na uwadze to, iż sytuacja epidemiczna na tyle uległa korzystnej zmianie, iż możliwe się stało dalsze zmniejszenie obostrzeń i ograniczeń społecznych, m.in. zniesienie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, z dniem 30 maja 2020 r. odwołuję udzieloną w dniu 20 kwietnia 2020 r. dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę. Jednocześnie, do odwołania, utrzymuję w mocy, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 KPK, dyspensę dla następujących wiernych:

 • a. osoby w podeszłym wieku;
 • b. osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
 • c. osoby, które czują obawę przed zarażeniem;

z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Przypominam jednocześnie o przestrzeganiu aktualnych wskazań władz sanitarnych. W tym trudnym czasie epidemii zapewniam wszystkich Duchownych i Wiernych o mojej modlitwie i wdzięczności za odważne pokonywanie sytuacji utrudniających życie duszpasterskie i parafialne.

Abp Józef Górzyński METROPOLITA WARMIŃSKIOlsztyn, dnia 29 maja 2020 r.

Olsztyn, dnia 29 maja 2020 r.

Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum