Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Wniebowstąpienie Pańskie

Mt 28, 16-20

Miłość to obecność i bliskość

Jezus po czterdziestu dniach od zmartwychwstania wstępuje do nieba, powraca do Ojca. Przekazuje dzieło ewangelizacji dwunastu apostołom. Dzieli się z nimi duchową władzą. Posyła ich na cały świat. I patrząc na dzieje Kościoła, możemy być zadziwieni, jak bardzo się rozprzestrzenia. Dziś chrześcijaństwo jest na całym świecie, a zaczęło się od grupki Dwunastu wspieranych mocą Ducha Świętego i obecnością Jezusa. Jezus jest z nami także dziś, jest “przez wszystkie dni aż do skończenia świata”, wspiera nasze świadectwo. Zawsze możemy na niego liczyć, bo miłość to obecność, to trwanie blisko.

Dziękuję Ci, Jezu, że tak bardzo mnie kochasz i zechciałeś pozostać tak blisko w Słowie i Eucharystii, abym nigdy nie czuł się sam, nieważny, opuszczony. Naucz mnie prowadzić innych ku Twojej obecności.

 

  • Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę, 27 maja o godzinie 16:30 i 18:00. Udzieli go Ksiądz Biskup Janusz Ostrowski.
  • W środę Msza Święta połączona z nabożeństwem majowym o godzinie 8:00.
  • Jutro próba dla młodzieży przed bierzmowaniem w dwóch grupach, o godzinie 16:00 i 18:00.
  • Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców we wtorek o godzinie 16:00.
  • Z okazji Dnia Matki, który wypada pojutrze, wszystkim Mamom składam najpiękniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i zdrowia, wiele radości z przeżywania macierzyństwa oraz wiele miłości i wdzięczności od dzieci.
  • W następną niedzielę wypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed tą uroczystością codziennie odmawiamy Nowennę do Ducha Świetego, połączoną z nabożeństwem czerwcowym.
  • Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum