Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

IV Niedziela Adwentu

Mt 1, 18-24

Wiara św. Józefa

Zdarza się, że szlachetne plany zostają nagle zburzone. Pojawia się wtedy bunt i niezrozumienie, nawet w formie modlitwy. Czy jednak idzie za nią posłuszne wypełnianie tego, co Bóg zamierzył? Sytuacja Józefa była podobna. Jego życie legło w gruzach. Był zaręczony z Maryją, a tu okazało się, że zanim zamieszkali razem, znalazła się w stanie błogosławionym. Czy możemy sobie wyobrazić Jego udrękę, a nawet rozpacz? Górę wzięła jednak miłość do Maryi i posłuszeństwo wobec Boga. Miłość do Małżonki kazała Mu szukać rozwiązania, które obroniłoby Jej godność i cześć, nawet kosztem uznania Go za tchórza. Zaufanie Bogu wyrażone w posłuszeństwie wiary przezwyciężyło wszelki lęk. Wiara Św. Józefa to droga milczenia, zasłuchania w Boże słowo, mężnego posłuszeństwa Jego zamiarom.

Duchu Święty, podtrzymuj we mnie stały dialog z Bogiem, abym potrafił w ciszy serca usłyszeć Słowo, zaufać Mu i mężnie iść drogą zamiarów, jakie dobry Ojciec ma wobec mnie.

 

 • Już w środę Święta Bożego Narodzenia. Naszym polskim zwyczajem poprzedzi je Wieczerza Wigilijna, którą będziemy przeżywali we wtorek  wieczorem w naszych domach rodzinnych. Zachęcam gorąco, abyśmy przy tej wieczerzy zachowywali, pielęgnowali i przekazywali następnym pokoleniom nasze tradycje i zwyczaje (czytanie Pisma Świętego – opis narodzenia Jezusa, modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd). Te tradycje świadczą o bogactwie i tożsamości naszej kultury narodowej, o przywiązaniu do zwyczajów naszych ojców, o naszej wierze.
 • We wtorek Msza Święta roratnia o godzinie 8:00.
 • Msza Święta – Pasterka – tradycyjnie o godzinie 24:00. Przed Pasterką o godzinie 23:30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego parafialnego chóru.
 • W czasie Pasterki będziemy obchodzili 12 rocznicę wejścia do kościoła i poświęcenia go przez Arcybiskupa Edmunda Piszcza.
 • W pierwszym dniu Świąt Msze Święte jak w każdą niedzielę. W drugim dniu Świąt nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00.
 • W drugim dniu Świąt będziemy gościli świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego, który da świadectwo uzdrowienia z trwającego 3 lata paraliżu ciała. Wykona też pieśni religijne, które śpiewał w Watykanie przy Ojcu Świętym, mistrzowsko gra na gitarze.
 • Dziękuję za wszelką pomoc w dniach przedświątecznych, Nadleśnictwu Jagiełek za przywiezienie choinki. Dziękuję parafiance za wykonanie na szydełku bombek na choinki. Gwiazdki były wykonane wcześniej.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary grudniowe, składane przy okazji roznoszenia opłatków na rzecz kościoła i ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim osobom zbierającym ofiary przez cały rok.
 • Jest jeszcze do nabycia kilka świec Caritas na stół wigilijny.
 • W następną niedzielę będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny.
 • Dzisiejszy Gość Niedzielny to podwójny numer świąteczny po 10 złotych, z dołączonym dużym obrazkiem z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole.
 • „Betlejem na Warmii i Mazurach”…
 • Okazja do Spowiedzi Św. jeszcze dziś po Mszy Świętej, gdyby była taka potrzeba.
 • W tygodniu po świętach rozpocznę już odwiedziny rodzin, tzw. kolędę:
 • Sudwa – od rozwidlenia drogi w lewo, poczynając od numeru 14 do numeru 33 – w piątek od godziny 11:00.
 • Sudwa – cd – sobota, od godz. 9:00.
 • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka ś.p. Jadwiga Federaszko, lat 57. Pogrzeb we wtorek o godzinie 10:00. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum