Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

Łk 1, 26-38

„Niech mi się stanie według Twego słowa”

Maryja to ważna osoba w planie zbawienia. Wszystko, co się dokonało, opiera się na mocy Bożej łaski. W przypadku Maryi była to łaska uprzedzająca, która zachowała Ją od grzechu. A w moim przypadku to łaska wspomagająca, która umożliwia podążanie drogą woli Bożej. Idę razem z Maryją. Niepokalane poczęcie napełnia sensem całe adwentowe oczekiwanie. Patrzę na Maryję, uczę się od Niej i proszę Ją, abym tak jak Ona potrafił uwierzyć, że Słowo także we mnie chce stać się życiem. Radość i pokora Maryi poszerzają moje adwentowe horyzonty. Nie da się przejść Adwentu bez Niepokalanej. Razem z Nią walczę o czystość serca, gotowego na przyjęcie Mesjasza.

Uwielbiam Cię, Panie, za dar Niepokalanej. Dziękuję Ci, Dziewico Niepokalana, że reprezentujesz mnie przed Bogiem. Pomóż mi swoją matczyną opieką owocnie przeżyć czas Adwentu.

 

  • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które dziś się rozpoczęły, będą trwały do wtorku włącznie według następującego porządku: poniedziałek i wtorek: godzina 10:00 i 17:30młodzież, w tym młodzież z klas VI, VII i VIII obowiązkowo zapraszam w poniedziałek na godzinę 16:00 i we wtorek na 17:30dzieci zapraszam we wtorek na godzinę 16:00Spowiedź Święta przed Mszą Św. i w czasie Mszy Św.
  • Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Msze Święte roratnie w tym tygodniu w środę o godzinie 17:00 i w piątek o godzinie 8:00. W czwartek Mszy Świętej nie będzie.
  • Do następnej niedzieli można przynosić napełnione siatki charytatywne z żywnością i produktami chemicznymi. Siatki te są jeszcze do nabycia w zakrystii.
  • W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin ś.p. Kazimierz Stefanowicz, lat 57. Pogrzeb jutro o godzinie 12:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum