Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Niedziela Świętej Rodziny

Mt 2, 13-15, 19-23

Rodzina – sanktuarium miłości

Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, odkrywamy podstawową zasadę życia – wzajemną miłość. Miłość jest istotą życia Rodziny z Nazaretu, w której centrum stoi Syn Boży Wcielony. W tej szkole życia uczymy się budować jedność i szczęście naszych rodzin. Dziś szczególnie chcemy patrzeć na Świętego Józefa. Jego troska o rodzinę może nas budować. Święty Józef przede wszystkim słuchał głosu Boga i zawierzył Jego prorokom. Rozumiał, jak wielkie wartości niesie w sobie tradycja, co potwierdziło spełnienie się proroctw w jego życiu. Myślał tylko o Dziecięciu i Jego Matce. Historia życia Józefa i całej Świętej Rodziny uczy, że w życiu nie ma przypadków. W przeciwnościach mamy czynić to, co jest w zasięgu naszych możliwości, ale przede wszystkim zdać się na Boga. Posłuszeństwo jest najlepszą odpowiedzią na łaskę Bożą.

Proszę Cię, Panie, aby umacniała się moja miłość do Ciebie. Z Twoją pomocą pragnę konsekwentnie obdarowywać miłością najbliższych. Uświęcaj, Panie, moją rodzinę.

 

 • We wtorek ostatni dzień starego roku. Po Mszy Świętej o godzinie 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym i Te Deum.
 • W środę Nowy Rok. Msze Święte w tym dniu o godzinie 11:00 i 17:00.
 • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota stycznia. W piątek przed południem odwiedziny chorych.
 • W następną, I niedzielę miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • „Betlejem na Warmii i Mazurach”. Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po raz drugi zagości w archidiecezji warmińskiej. Będzie to widowisko muzyczne „Głośna Noc – Betlejem w Polsce”. Koncert odbędzie się 18 stycznia 2020 r. w Expo Mazury w Ostródzie o godzinie 18.00. Obecnie trwa sprzedaż biletów na to widowisko. Bilety do nabycia w Kurii Archidiecezji Warmińskiej i Księgarni Diecezjalnej przy ul. Staszica w Olsztynie, a także przez stronę http://www.betlejemwpolsce.pl/ Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł. Szczegóły: http://archwarmia.pl/wydarzenia/betlejem-na-warmii-i-mazurach/ .
 • Wizyty duszpasterskie – kolęda – w tym tygodniu według następującego porządku:
  • Sudwa Kol., Świętajny, Karczma Świętojańska i ul. Parkowa 2 – poniedziałek, godzina 9:00.
  • Wilkowo 8-13 – wtorek, godzina 9:00.
  • Łęciny, Tolejny, Wilkowo nr 1-7 – czwartek, godzina 9:00.
  • Ul. Wilcza 14 B – piątek, godzina 13:30.
  • Ul. Wilcza 14 i 14 A – sobota, godzina 9:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

Archiwum