Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXXIII Niedziela zwykła

Łk 21, 5-19

Droga ucznia Jezusa

Tylko droga wyznaczona przez Jezusa wiedzie człowieka ku prawdziwej, spełnionej przyszłości. To jednak droga niezrozumienia i prześladowań. Uczniów czeka los Mistrza. Nie jest to droga samotna, to droga Jezusa i Kościoła. W pełnym przylgnięciu do Jezusa żywa wiara nie ma nic wspólnego z naiwnością. Liczne prywatne wizje przypisują sobie znajomość końca świata. Zwodzą kłamliwymi obietnicami, rzekomymi objawieniami, fałszywymi interpretacjami słowa Bożego. Łatwo zatracić wiarę i rozeznanie wśród mnóstwa sekt, ludobójczych ideologii, fałszywego mistycyzmu. zamiast wiary, osobistej więzi z Bogiem człowiek staje się przywiązany do swoich wyobrażeń Boga. Tymczasem Jezus pozostawił siebie i swoje Słowo w Kościele. Dał nam Ducha Świętego, który gwarantuje Kościołowi wierność prawdzie.

Duchu Święty, prowadź mnie drogą Jezusową. Bądź Duchem Prawdy w chwilach zwątpień i pokus świata. Umacniaj mnie, abym całym sobą mógł przylgnąć do Jezusa.

 

  • W następną niedzielę zakończenie roku kościelnego (liturgicznego) Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  • W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.
  • Także w następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Siostrę Jolantę Kisiel ze zgromadzenia ss. Dominikanek. Siostra pracuje w Rosji, w Obwodzie Kaliningradzkim i opowie nam o sytuacji Kościoła w tym rejonie. Prosi też o wsparcie.
  • Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”
  • **Próba chóru w sobotę **o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  • Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego dotyczący procesu beatyfikacyjnego kard. Stanisława Hozjusza. archwarmia.pl/wp-content/uploads/2019/11/komunikat.pdf
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum