Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXVII Niedziela zwykła

Łk 17, 5-10

Wiara – wierność w małych rzeczach

Uczniowie byli świadomi słabości swojej wiary. Sam Jezus nazywał ich ludźmi małej wiary. Starali się o jej wzrost, ale byli jednocześnie świadomi, że to nie zależy od nich. My także staramy się żyć wiarą. Stąd pytamy czasami, co jest wolą Boga w naszym życiu. Nie widząc jednak wielkich wyzwań, lekceważymy wierność w rzeczach drobnych, chcemy narzucić Bogu własną wolę. On dziś przypomina i zachęca, abyśmy ćwiczyli wierność w rzeczach małych, motywowani Jego wolą. Gdy przyjdzie sukces, nie możemy przypisywać chwały samym sobie. Gdy przyjdzie trud walki, nie wolno zapomnieć, że On  nas  tu postawił i stąd wydostanie. Ofiarujmy samych siebie Bogu i patrzmy, ile miłości wkładamy w każdy nasz czyn. To znak naszej wielkości, która wypływa z wiary.

Ty wiesz, Panie, że chcę iść przez życie drogą wiary. Ale Ty znasz mnie najlepiej i widzisz jej słabości. Proszę Cię dziś mocno i pokornie, przymnóż mi wiary!

 

 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Także dzisiaj, jak co roku w pierwszą niedzielę października, po Mszy Świętej będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Zbiórka** **będzie przeznaczona na budowę pierwszego w województwie warmińsko-mazurskim hospicjum stacjonarnego dla dzieci. **
  **
 • Natomiast w następną niedzielę – w Dniu Papieskim – w ramach dzieła Nowego Tysiąclecia, po Mszach Świętych będą zbierane dobrowolne ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości i z rodzin najuboższych.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godzinie 16:30, w niedziele o godzinie 8:30. Dzieci zapraszam w środę, młodzież i kandydatów do bierzmowania z klas VIII w czwartek.
 • Jutro wypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to Święto Patronalne Kółek Różańcowych. Zapraszam na wspólny różaniec w intencji wszystkich członków Kółek Różańcowych i Mszę Świętą.
 • Triduum Różańcowe w intencji pokoju na świecie i rodzin odbędzie się w Gietrzwałdzie w najbliższy weekend – 11-13.10.2019. Plakat na ten temat w gablocie. Główna Msza Święta w intencji wspólnot różańcowych w następną sobotę o godzinie 14:00.
  archwarmia.pl/wydarzenia/xx-triduum-rozancowe-w-gietrzwaldzie
 • W najbliższy piątek grupa 40 osób udaje się z siedmiodniową pielgrzymką do Rzymu i San Giovanni Rotondo, miejsca związanego ze Św. Ojcem Pio oraz innych miejsc. Pielgrzymka rozpocznie się wspólną Mszą Św. w nocy z czwartku na piątek (24:00), potem wyjazd na lotnisko do Warszawy. Powrót w następny czwartek wieczorem.
 • Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 • Katolicka Odnowa w Duchu Świętym – Wspólnota Emaus z Gryźlin organizuje Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy od 10 października. Plakat na ten temat w gablocie, ulotki na półce z prasą.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum