Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXVI niedziela zwykła

Łk 16, 19-31

Prorocka obietnica Jezusa

Przypowieść Jezusa stawia przed naszymi oczami obraz tego świata, gdzie niewielka grupa ludzi pławi się w bogactwach, a wielka rzesza cierpi biedę i obojętność. Odwrócenie sytuacji w życiu przyszłym to prorocka obietnica obudzenia sumień bogatych, a zarazem zapewnienia wszystkich, że Bóg nie jest obojętny na tę sytuację i Jego sprawiedliwość zwycięży. Nie wolno jednak zapomnieć, że w Bożym planie zbawienia człowieka nic nie dzieje się nagle. Pan przez proroków zapowiadał przyjście Mesjasza, przez Kościół wzywa nas do nawrócenia. Jego zbawienie jest dla każdego i nikt nie jest przez Niego zapomniany. Jak Bóg pamięta o nas, tak my mamy pamiętać o innych. Być dla nich znakiem zbawiającego Boga i dostrzegać w nich Jego obecność. Bóg błogosławi tym, którzy przychodzą z pomocą ubogim, a odrzuca tych, którzy się od nich odwracają. Jezus stał się ubogi, aby nas uczynić uczestnikami Bożego bogactwa na wieki. Prośmy o mądrość naśladowania Go.

Dziękuję Ci, Panie, za Twoją sprawiedliwość, która zawsze o mnie pamięta. Daj mi cierpliwość w jej naśladowaniu i wrażliwość serca na bogactwo Twojej łaski.

 

 • Dziś poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc wspólnej modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy przez cały ten miesiąc, codziennie o godzinie 16:30, w niedziele o godzinie 8:30.
 • We wtorek na wspólny różaniec zapraszam młodzież z klas VIII przygotowującą się do bierzmowania.
 • Dzieci, w tym dzieci dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej obowiązkowo, zapraszam na wspólny różaniec w środę na godzinę 16:30.
 • W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Po południu Spowiedź Św. od godziny 16:00.
 • Następna pierwsza niedziela miesiąca to także niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych o godzinie 9:00 i 11:00.
 • W następną niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
 • Osoby, które chcą korzystać z pomocy żywnościowej na takich samych warunkach, jak w roku ubiegłym, proszone są o dostarczenie skierowania z MOPS-u.
 • W sobotę Msza Święta ślubna o godzinie 16:30.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone we wrześniu na rzecz inwestycji parafialnych i wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę tych ofiar. Msza Święta w intencji ofiarodawców dziś o godzinie 17:00. W minionym miesiącu wykonano nową posadzkę betonową wraz z ociepleniem w kaplicy. Rozprowadzono też nową instalację elektryczną w kaplicy. Dziękuję przy tej okazji Panom Markowi i Robertowi za wykonanie tej instalacji. Wycięto też wszystkie świerki wokół parkingu przy plebanii i w to miejsce posadzono tuje. Dziękuję ogrodnikom z naszej parafii za ofiarowane tuje.
 • Triduum Różańcowe w intencji pokoju na świecie i rodzin odbędzie się w Gietrzwałdzie w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Plakat na ten temat w gablocie. Główna Msza Święta w intencji wspólnot różańcowych w następną niedzielę o godzinie 14:00.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum