Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Ofiarowanie Panskie

title: Ofiarowanie Pańskie date: 2020-02-02

Łk 2, 22-40

Oto życie całkowicie oddane w darze

Jezus - pierwszy całkowicie oddany Ojcu i konsekrowany, poświęcony dla misji. Tak maleńki, a już rozpoznany przez Symeona i Annę w swojej najgłębszej tożsamości. Oto życie Boga-Człowieka ofiarowane w darze, życie, które wnosi pokój, błogosławieństwo, radość, nadzieję. Maryja i Józef, przynosząc Dzieciątko Jezus do świątyni, przynoszą Bogu także swoje życie i życie Świętej Rodziny, które wpisuje się w misję Syna Bożego. Jezus w tajemnicy swojego ofiarowania w świątyni uczy nas, że za każdym razem, gdy coś z siebie szczerze ofiar— ujemy innym, mogą oni dostrzec w nas coś z piękna i tajemnicy Boga samego.

Ofiaruję Ci dziś, Jezu, wszystkie osoby konsekrowane. Dziękuję, że przypominają mi o wartości życia ofiarowanego dla innych. 

 

 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Również dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana Światłość Świata (symbolizują to świece) i Jego Matkę jako Matkę Bożą Gromniczną. Tradycyjnie w czasie Mszy Świętej będzie poświęcenie świec zwanych gromnicami, które przynosimy ze sobą.
 • Jutro wypada liturgiczne wspomnienie Św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Ku jego czci będzie poświęcenie świec oraz specjalne błogosławieństwo dla wszystkich chętnych (dla każdego indywidualnie).
 • W środę wypada liturgiczne wspomnienie Św. Agaty, patronki od pożarów i innych niebezpieczeństw; ku jej czci święci się chleb, który zabierzemy do swoich domów.
 • W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek lutego. W piątek przed południem odwiedziny chorych, po południu okazja do Spowiedzi Świętej przed Mszą Świętą.
 • W Olsztynie organizowany jest III Tydzień Małżeństwa w dniach 7-15.02. Informacja na ten temat w gablocie.
 • Porządek wizyt kolędowych w tym tygodniu - zakończenie kolędy:
  1. Ul. Wilcza i ul. Olsztyńska – poniedziałek, godz. 14:00.
 • W związku z zakończeniem kolędy, która była czasem bardzo miłych i serdecznych spotkań w Waszych domach rodzinnych, pragnę wyrazić głęboką i szczerą wdzięczność wobec wszystkich parafian, których odwiedziłem, za każdy gest życzliwości, gościnności i otwartości oraz za wszystkie ofiary.
 • Msze Święte w tym tygodniu: we wtorek Mszy Świętej nie będzie, w pozostałe dni o godzinie 17:00.
 • Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom rozpoczynającym II semestr nauki życzę Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w nauce.
 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Tadeusz Mróz z Wilkowa, lat 78. Pogrzeb we wtorek o godzinie 11:00. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać, Panie.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum