Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

III Niedziela Adwentu

Mt 11, 2-11

Wielkość Jana Chrzciciela

Jezus daje świadectwo o wielkości Jana Chrzciciela, który doskonale wypełnił misję przygotowania ludzkich serc na Jego przyjście. Jan Chrzciciel szedł drogą całkowitego ubóstwa i zapomnienia o sobie. Żył tak, aby nie przysłonić sobą Jezusa. A przecież pociągając innych radykalizmem swojego życia, łatwo mógł stać się przywódcą. On natomiast wiernie szedł drogą wyznaczoną mu przez Boga. Realizował Jego plan, a nie swoją wizję. Konsekwentnie wskazywał na Jezusa, również spójnością swojego życia, słów i czynów. Prostować drogi na przyjście Mesjasza to solidnie wypełniać swoje powołanie, budować jedność życia wiary w codzienności, starać się o zgodność czynów ze słowami. Tak postępował Jan Chrzciciel, dlatego Jezus daje go za przykład wiary, która nie uległa zwątpieniu. Jednocześnie Jezus pokazuje wielkość tych, którzy mają udział w królestwie, które zapoczątkował. Nie mierzy się jej zasługami, lecz przyjaźnią z Jezusem.

Wspomagaj mnie, Panie, stale swoją łaską, abym mógł być Twoim świadkiem przez jedność mojego życia oddanego Tobie. Daj mi pokorę, abym nigdy nie przesłaniał Ciebie innym.

 

  • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zachęcam, abyśmy przeżyli je pojednani z Bogiem, aby w tym czasie znalazł miejsce w naszych sercach. Okazja do Spowiedzi Św. każdego dnia przed Mszą Św.
  • Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i będą trwały do wtorku włącznie.
  • Od wtorku – 17 grudnia – rozpoczyna się druga część Adwentu. Dni tego okresu w liturgii są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia. W tych dniach odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  • W tym tygodniu Msze Św. roratnie w środę i piątek o godzinie 17:00. Dzieci i młodzież przed bierzmowaniem zapraszam tym razem w piątek.
  • We wtorek Msza Święta będzie o godzinie 8:00.
  • Są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
  • Jeszcze do dziś można przynosić napełnione siatki Caritas, które w tym tygodniu będą rozprowadzone. Do dziś przyniesiono 23 paczki.
  • Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy przedświątecznej** **najbardziej potrzebującym osobom z naszej parafii.
  • W sobotę o godzinie 17:00 Msza Święta za wszystkich zmarłych w minionym roku i pochowanych przez firmę „Arka”, a szczególnie za zmarłych z naszej parafii.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum