Parafia p.w. Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

XXXII Niedziela zwykła

Łk, 20, 27-38

Bóg żywych

Zacieśnianie perspektywy życia prowadzi do wyszukiwania sztucznych problemów. Mogą być one próbą podważania autorytetu Jezusa. Jezus zachowuje spokój. Jest pewien swoich racji. Wykorzystuje tę sytuację, aby udzielić nam życiowej lekcji. Mówi dziś, abyśmy patrzyli na życie zarówno swoje, jak i tych, którzy już odeszli, w perspektywie pewności zmartwychwstania, nadziei życia równego aniołom. To mobilizuje do walki, aby nie poddawać się żadnemu panowaniu oprócz Jezusowego. Jezus zaprasza do przeżywania życia w zadziwieniu z nieosiągalnej naszymi siłami godności dziecka Bożego. Pomaga odkrywać, że Bóg jest Bogiem życia i nie chce śmierci grzesznika. Potrafi ożywić to, co wydaje się  już nieodwracalnie martwe.

W Tobie, Panie, jest źródło mojego obecnego życia, a w Twoim zmartwychwstaniu nadzieja na życie wieczne. Niech ta nadzieja przeniknie moje myślenie i ukierunkowuje wybory mojego serca.

 

  • Jutro – 11 listopada – wypada 101 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski. Gminne uroczystości rozpoczną się** **Mszą Świętą o godzinie 10:30 w intencji Ojczyzny w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej przemarsz i złożenie kwiatów pod tablicą „Orła Białego”. Patriotyczna akademia  o godzinie 12:30 w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku.
  • Msza Święta w naszym kościele w tym dniu o godzinie 8:00.
  • 11 listopada wypada 19 rocznica poświęcenia naszego dzwonu i plebanii.
  • W sobotę – 16 listopada – wypada liturgiczne Święto Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia.
  • Dziś XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – z Kościołem w Potrzebie. Po Mszy Świętej będą przy wyjściu zbierane dobrowolne ofiary jako pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
Nowy kościół parafii pod wezwaniem Bł. Anieli Salawy w Olsztynku

Porządek Mszy Świętych


Niedziele i Święta: 9.00, 11.00, 17.00
Dni powszednie: 17.00
Zobacz porządek nabożeństw
wielka-tajemnica-wiary.jpg
wielka-tajemnica-wiary.jpg

143 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Archiwum